Czy Twój Związek Ewoluuje z Tobą? - Mars i Wenus

Czy Twój Związek Ewoluuje z Tobą?

Jedną z najbardziej wartościowych cech człowieka jest zdolność do świadomego rozwoju i ewoluacji. Po osiągnięciu pewnego punktu samoświadomości, to mały krok do pogłębiania społecznej, emocjonalnej i duchowej inteligencji. Co dzieje się jednak, gdy Twoja szczególnie istotna relacja lub związek -nie nadąża za Twoją ewoluacją?


Dwa czynniki, które odgrywają ważną rolę w Twoim osobistym rozwoju to poczucie własnej wartości i poczucie przynależności. Pierwszy daje Ci perspektywę tego, kim jesteś, a drugi daje Ci perspektywę tego jak odbierasz świat i innych wokół siebie. Gdy oba czynniki są na wysokim poziomie, to masz wystarczające bodźce aby iść naprzód i rozwijać się.


Utrzymanie tej równowagi wspiera zarówno Twój rozwój jako jednostki i integrację ze światem. Gdy jesteś w związku bądź bliskiej relacji, która nie rozwija się z Tobą i Twoimi oczekiwaniami, to możesz mieć poczucie, że stoisz w miejscu i ograniczasz się do starych zachowań i przyzwyczajeń.

Istnieją trzy części każdej relacji; Ty, Twój partner i wspólnie budowany związek. Jeśli Twój partner nie ,,porusza się,, równolegle z Tobą to, związek może stać się ograniczający i frustrujący.


Relacje są piękną częścią życia. Czy są romantyczne lub po prostu przyjazne, połączenie z drugim człowiekiem jest niewątpliwie jednym z najlepszych doświadczeń, które życie ma do zaoferowania. Oczywiście na każdym etapie relacji, gdy związek przechodzi rozwój i powiększa swoją głębię, to zmiany są nieuniknione.


Ewoluacja w związku to ciągły świadomy proces łączący głowę, serce, hormony oraz wspólne działania i zdrową komunikację między dwojgiem ludzi. Gdy głowa, serce i hormony są zharmonizowane i pracują w synchronizacji związek będzie miał szansę rozwijać się w niezwykłej współpracy.

W jakich obszarach jest potrzebna praca i zmiany, aby związek ewoluował razem z Tobą?

Głowa – Dobra Komunikacja jest najważniejszą umiejętnością w relacjach i też taką, która jest najbardziej skomplikowana. Twój poznawczy proces myślowy powinien być swojego rodzaju filtrem, który pozwoli określić, jakimi informacjami będziesz dzielić się ze swoim partnerem i w jaki sposób możesz je wyrazić. Gdy emocje są silne, a logiczne myślenie i rozumowanie zostanie zepchnięte na drugi plan, to możesz mówić i robić rzeczy, które ranią i sprawiają wiele przykrości Twojemu partnerowi. Uczenie się, aby stać się lepszym słuchaczem i rozmówcą jest niezbędna do utrzymania Dobrej Komunikacji Partnerskiej.


Serce - Jak często słyszałeś stwierdzenie: "Wystarczy porozmawiać z serca",, Komunikuj się na poziomie serca,,?  To świetna rada, ale w relacji, to nie jest takie proste. Silne emocje są skomplikowane i wielopłaszczyznowe, więc gdy wystąpią trudności wyrzucasz swoje emocje w postaci: gniewu, smutku, strachu, bólu, ale też miłości, a wszystko to w ciągu kilku minut. Ważne jest, aby zrozumieć te uczucia, wziąć je do siebie i postawić się w roli swojego partnera. Oczywiście, zawsze jest lepiej powiedzieć co się czuje, jakie są Twoje myśli niż ukrywać wszystko i tłumić w sobie. Filtrowanie swoich silnych emocji przez głowę może okazać się w wielu przypadkach bardziej produktywnym sposobem dzielenia się swoimi uczuciami zwłaszcza wtedy gdy obie strony związku są wybuchowe i kumulują silne emocje. Wyrażanie uczuć w sposób produktywny jest niezwykle ważne dla tworzenia połączenia kochającego serca.


Hormony - Gdy hormony są źródłem niezgody lub między partnerami nie ma szczególnej ,,chemii,, a seks nie jest zintegrowany z miłością płynącą z serca, to związek ewoluuje raczej w kierunku przyjacielskiego lub krótkiego związku, niż w kierunku poważnej, długotrwałej relacji partnerskiej. Chemia w związku to potężna siła, paliwo nie tylko Twoich cielesnych doznań, ale także pasji, kreatywności i ewoluacji.

Sprawdź co Powstrzymuje Cię przed Satysfakcjonującym Seksem:                               http://marsiwenus.com/powstrzymuje-cie-satysfakcjonujacym-seksem/

  • Czy jesteś gotowa, aby świadomie współtworzyć relacje niezbędne do głębokiego i autentycznego związku? Porozmawiaj ze swoim partnerem na temat głowy, serca i hormonów w Twoim związku. Czy są one zsynchronizowane? W jakich obszarach jest potrzebna praca i zmiany, aby związek ewoluował razem z Tobą?

    Zacznij swoją ewoluację relacji dziś, a będziesz na drodze do związku dającego szczęście i spełnienie.

    Jeśli nie wiesz od czego zacząć, jak przekroczyć swoje ograniczenia , zacząć doświadczać szczęścia i wspólnie rozwijać swój związek to zapisz się na Bezpłatny MINI- KURS dla Kobiet i doświadcz budujących zmian w swoim życiu i relacji.

About the Author

>

Sprawdź Czy Jesteś Gotowa Na Stały Związek   ZRÓB BEZPŁATNY TEST ---->>>>

x