Co Zrobić, gdy Kochasz bez Wzajemności? - Mars i Wenus

Co Zrobić, gdy Kochasz bez Wzajemności?

Kwestia wzajemności jest Kluczem do Miłości. Wzajemne przyciąganie jest dla obu płci ważną cechą. Zakochana osoba spodziewa się otrzymywać od osoby ukochanej podobne zaangażowanie i postawę jaką sama jej daje. Brak wzajemności i wiedza, że nie jest się kochanym przez swojego partnera lub obiekt swoich marzeń, zazwyczaj prowadzi do smutku, rozczarowania, a ostatecznie do poniżenia. Związek taki z relacji partnerskiej przeradza się w relację powierzchowną i egoistyczną.


Obojętność może też wynikać z braku wrażliwości emocjonalnej. Dlatego partnerzy będąc w związku, gdzie miłość nie jest odwzajemniana nieświadomie wolą być zranieni przez ukochaną osobę niż być przez nią traktowani zimno i obojętnie.

Osoby, które robiąc coś dla ukochanej osoby, robią to tylko dlatego, aby dostać coś w zamian kierują się wysokim poziomem egoizmu, a nie miłością. Romantyczna miłość powinna obejmować głęboką wzajemność, w której każdy z partnerów dąży do szczęścia swojej drugiej połowy.


Nieodwzajemniona miłość, to bolesne doświadczenie, które znacznie obniża Poczucie Własnej Wartości, potrzebę miłości i potrzebę bycia kochanym i docenianym. Kiedy miłość jest odrzucana lub nieodwzajemniana, to jest to upokarzającym ciosem dla Twojej samooceny i odzwierciedla istotną negatywną ocenę Twojego Poczucia Wartości.

1. Szczera Rozmowa.

Gdy jesteś w związku w którym czujesz się niekochana, lub zależy Ci na kimś, kto nie zwraca na Ciebie uwagi, to pierwszym krokiem może być szczera rozmowa. Szczera rozmowa może wiele wyjaśnić i uświadomić Ci czy nie tracisz czasu trzymając się tej relacji. Wiem, że to może być trudne, ale w sytuacji gdzie nie masz już nic więcej do stracenia warto pokonać strach jeśli jest choć mała szansa, że można coś zyskać. Szczera rozmowa pozwoli Ci na jasną ocenę sytuacji, uświadomi Ci czy warto jest dalej angażować się w tę relację, czy wręcz odwrotnie. Związek czy relację będzie trudno rozwijać, gdy jedna ze stron nie wykazuje żadnego zaangażowania i zainteresowania drugą osobą.

2. Pogódź się ze Swoimi Uczuciami.

Nie wypieraj się swoich uczuć, nazwij je i nie spychaj negatywnych emocji udając, że nic się nie dzieje. Gdy pogodzisz się z tym co czujesz, to łatwiej Ci będzie to zmienić. Będziesz potrzebowała czasu, ale jak wiesz ,,czas leczy rany,,. Czasem wystarczy się wykrzyczeć i wypłakać w samotności, ale łatwiej jest porozmawiać z zaufaną osobą, przyjacielem, siostrą - z kimś, kto ma do tej sytuacji zdrowy dystans i jego obiektywna ocena może Ci pomóc. Gdy pogodzisz się ze swoimi uczuciami, poczujesz ulgę i będziesz mogła zrobić krok do przodu.

3. Popraw Swoją Samoocenę.

Miłość bez wzajemności i poczucie bycia niekochaną może zmienić Twoje postrzeganie samej siebie i i obniżyć Twoją samoocenę. Gdy towarzyszy Ci uczucie, że jesteś niewarta miłości, to zatracasz swoją pewność siebie i umiejętność pozytywnego myślenia. Nigdy nie myśl o sobie źle, nie myśl, że nie jesteś jego warta, bo on jest taki cudowny, a Ty jesteś dla niego nikim. Twoja samoocena i poczucie własnej wartości są w tej sytuacji bardzo ważną kwestią. Zacznij od najważniejszego: Polub i Pokochaj Siebie. Jeśli nie będziesz nastawiona pozytywnie do siebie samej, to zrozum, że nikt nie będzie traktował Cię lepiej niż Ty traktujesz samą siebie.

4. Uwolnij się od Złudzeń.

Nie karm się fałszywą nadzieją, że jeśli się zmienisz, schudniesz, przytyjesz, pofarbujesz włosy, zmienisz pracę, styl życia itp., to on zmieni swoje uczucia. Jeśli potrzebujesz zmian- rób to tylko dla siebie i w zgodzie ze sobą. Przestań snuć nierealne scenariusze, a gdy Twoje myśli znów będą uciekały w stronę niespełnionej miłości, to postaraj się zająć czymś innym, bardziej kreatywnym. Gdy będziesz żyła złudzeniami i wciąż fantazjowała o waszej wspólnej przyszłości, to możesz nie zauważyć kogoś, kto pojawi się obok i będzie idealny dla Ciebie. Nie odbieraj sobie szansy na szczęśliwą przyszłość karmiąc się złudzeniami, Twoja siła tkwi w Tobie!

5. Żyj z Pasją.

Znajdź zajęcie, które będzie Ci dawało dużo radości i satysfakcji. Może w przeszłości miałaś pasje i hobby, o których zapomniałaś? Żyj aktywnie i pozytywnie, spotykaj się z przyjaciółmi i nie zamykaj się w czterech ścianach. Dobre towarzystwo i ciekawe zajęcia pomogą Ci zapomnieć i odzyskać dobrą formę. Nawet jeśli dziś wydaje Ci się nieprawdopodobne, że możesz być szczęśliwa bez niego, to z czasem ta myśl będzie pojawiała się coraz rzadziej, aż pewnego dnia zostanie po tym tylko wspomnienie. Nie marnuj swojego czasu na rozmyślanie o tym, co by było gdyby…i zacznij żyć Tu i Teraz!

Aby wzajemne relacje mogły się rozwijać, to obie osoby muszą chcieć przyjąć odpowiedzialność za tworzenie i funkcjonowanie związku. Jeden z partnerów nie może wziąć całej miłości i odpowiedzialności na siebie.

Jeśli tkwisz w miłości bez wzajemności, to warto przeanalizować wszystkie swoje dotychczasowe związki, które nie dawały Ci spełnienia. Może się okazać, że tkwisz w pewnych schematach i kierujesz się nieodpowiednimi wzorcami wybierając obiekt swoich westchnień. Może podświadomie pociągają Cię osoby, które nie nadają się do stworzenia trwałych relacji i odwzajemnienia Twojej miłości?

Jak znaleźć kogoś kto będzie odpowiednim partnerem dla Ciebie i będzie miał zdolność emocjonalnego odwzajemnienia Twoich uczuć?                                             Zapisz się na Bezpłatny Mini-Kurs Dla Kobiet i dowiedz się Jak Stworzyć Szczęśliwy Związek.

About the Author

>

Sprawdź Czy Jesteś Gotowa Na Stały Związek   ZRÓB BEZPŁATNY TEST ---->>>>

x