Jaki Wpływ ma Poczucie Własnej Wartości na Związek? - Mars i Wenus

Jaki Wpływ ma Poczucie Własnej Wartości na Związek?

 • Czy niskie Poczucie Własnej Wartości ogranicza Cię i nie pozwala Ci funkcjonować w związku?

  Czy czujesz, że Twoje zdanie w związku się nie liczy, bo brak Ci asertywności i zdecydowania?

  Czy masz problem z zaakceptowaniem siebie i swojego ciała?

  Czy brak Ci pasji, zainteresowań, hobby i czujesz się mniej wartościowa?

  Czy brak ci odwagi, pewności i wiary w siebie?

  Czy czujesz, że brak Poczucia Własnej Wartości źle wpływa na Twoje relacje w związku?

Jeśli na większość pytań odpowiedziałaś twierdząco, to znaczy, że Twoja samoocena jest zaniżona i wymaga jak najszybszej znacznej poprawy. Abyś mogła stworzyć szczęśliwy i satysfakcjonujący związek z mężczyzną powinnaś już dziś zadbać o to, aby podnieść swoje Poczucie Własnej Wartości i Samoakceptacji.

Gdy Twoje Poczucie Własnej Wartości jest wysokie, gdy doceniasz, szanujesz i lubisz siebie, to jesteś w stanie dzielić się szczęściem w swoim związku i tworzyć wspaniałą partnerską relację z ukochaną osobą. Natomiast jeśli większość Twoich myśli na temat siebie samej jest negatywna i wydaje Ci się, że nie zasługujesz na miłość, to wtedy godzisz się na związek, który potwierdza Twoją niską samoocenę. W takim związku wciąż musisz się starać aby zasłużyć na uczucia i zainteresowanie partnera.

Gdy Twoje Poczucie Własnej Wartości jest zbyt niskie, to wchodzisz w związki z nieodpowiednich pobudek: aby potwierdzić swoją wartość, bo boisz się samotności, bo potrzebujesz kogoś kto powie Ci co masz robić. Oddając siebie drugiej osobie tylko za cenę akceptacji z jego strony, zaniedbujesz siebie i swoje prawdziwe potrzeby.

Pamiętaj! Zanim zdecydujesz się na bycie w związku, musisz czuć się dobrze przede wszystkim sama ze sobą, powinnaś siebie docenić, być pewną swoich wartości i Pokochać Siebie. Jeśli nie lubisz i nie kochasz siebie, to nigdy tak naprawdę nie będziesz umiała pokochać partnera i stworzyć partnerskich relacji.

Twoje Wysokie Poczucie Własnej Wartości jest niezbędne, aby Twoje relacje z mężczyzną były satysfakcjonujące, a kiedy spotkasz na swojej drodze właściwą osobę, to z pewnością uda Ci się nawiązać dobrą relację opartą na obustronnym zaangażowaniu. Sytuacje w jakich się znajdziesz dadzą Ci poczucie komfortu, bo będziesz umiała ufać własnym uczuciom i będziesz wiedziała czego tak naprawdę chcesz od życia.

Dowiedz się jaki wpływ na Twój związek będzie miała praca nad Poczuciem  Własnej Wartości:

1. Otwarte Mówienie o Swoich Potrzebach.

Przy Niskim Poczuciu Własnej Wartości koncentrujesz się głównie na partnerze i jego potrzebach. To, czego Ty potrzebujesz staje się nie ważne. Z uwagą wysłuchujesz partnera i zgadzasz się z jego argumentami. To powoduje, że w związku zadowolona jest tylko jedna strona i nie jesteś nią TY! Gdy poziom Twojego Poczucia Wartości i wiary w siebie wzrośnie, będziesz mogła otwarcie mówić o swoich potrzebach, a to co powiesz będzie ważne dla Twojego partnera. Gdy wiesz czego chcesz i gdy rozmawiasz o tym z partnerem budujesz więź, zaufanie i obustronne zaangażowanie w związek. W partnerskim związku liczy się zdanie i potrzeby obojga partnerów, bo oboje jesteście tak samo ważni.

2. Asertywność w Związku.

Gdy brak Ci Poczucia Własnej Wartości, to nie potrafisz być asertywna i zatracasz poczucie własnej indywidualności. Brak asertywności to także brak szacunku dla samej siebie i swoich poglądów. Zdolność mówienia ,,nie,, jest tak samo ważna jak mówienie ,,tak,,. Rezygnowanie z własnych wartości na rzecz wartości partnera powoduje utratę szacunku dla samej siebie.

Gdy wierzysz w siebie i swoją wartość, to potrafisz wyrazić swoje potrzeby, uczucia, poglądy i stanowisko w sposób wyraźny i zdecydowany, ale nie agresywny, szanując poglądy i uczucia partnera.

Jeśli na samym początku związku jesteś asertywna i świadoma własnych potrzeb, to łatwiej Ci jest podjąć decyzję czy warto jest wchodzić w ten związek czy nie.

3. Samoakceptacja.

Niska samoocena, kompleksy, nieśmiałość mają ogromny wpływ na Twoje funkcjonowanie w związku. Zaniżona samoocena może być skutkiem poczucia winy, wewnętrznego poczucia niedoskonałości lub też może mieć korzenie w przeszłości, gdy jako mała dziewczynka byłaś niedoceniana, krytykowana czy też negatywnie oceniana przez bliskich. Gdy zmienisz swoje myślenie na swój temat i zaczniesz dostrzegać swoje atuty, to łatwiej Ci będzie dbać o siebie, zaakceptować to jaka jesteś i doceniać swój wygląd zewnętrzny, a to pozytywnie wpłynie na Twoje funkcjonowanie w związku. Samoakceptacja pozwoli Ci doświadczać siebie w sposób pozytywny bez względu na komunikaty otrzymywane z zewnątrz. Gdy zaczniesz być ważna dla samej siebie, to będziesz też ważna dla swojego partnera.

Zacznij od oczyszczenia przeszłości i wybaczenia osobom, które przyczyniły się do Twojej niskiej samooceny. Pozytywne nastawienie do własnej osoby jest kluczem do kreowania szczęśliwego związku. Twój partner będzie postrzegał Ciebie w taki sam sposób jak Ty postrzegasz siebie. Twoja osobowość jest niepowtarzalna, zmień to co możesz zmienić, a tego czego zmienić się nie da to po prostu zaakceptuj.

4. Zainteresowania, Cele, Pasje...

Twoje cele, pasje , hobby przyczyniają się do Twego rozwoju, poczucia własnej wartości, a Twój samorozwój jest ważnym aspektem w związku. Jeśli się nie rozwijasz, to także Twój związek stoi w miejscu. Brak bodźców do zmian i ewoluowania sprawia, że w wasz związek wkrada się rutyna. Idealna byłaby sytuacja, gdybyście oboje mogli cieszyć się pasjami i hobby swojego partnera, lub wspólnie robili to, co daje wam najwięcej radości. Jeśli jednak Twój partner ma inne zainteresowania niż Ty i swoje pasje stawia na pierwszym miejscu, to nie pozwól aby, to co Ty kochasz zostało zepchnięte na drugi plan.

Chodzi o znalezienie wspólnej płaszczyzny i zaakceptowanie swoich odmiennych zainteresowań. Nawet jeśli nie interesujesz się spadochroniarstwem, a Twój partner nie odróżnia Zoomby od Salsy, to zamiast oceniania i kontrowersyjnych wypowiedzi spójrzcie jak wiele szczęścia daje wam realizowanie swoich pasji. Nawet mimo całkiem odmiennych zainteresowań nadal powinniście okazywać sobie uwagę i wsparcie w kontynuowaniu swoich hobby. Pasje i hobby przynoszą wymierne korzyści dla związku, powodują, że jesteś odprężona, zrelaksowana, szczęśliwa i pozytywnie nastawiona. Działanie i kreowanie zwalcza rutynę, podnosi Poczucie Własnej Wartości, odświeża i poprawia relacje między partnerami.

Źródłem Twoich problemów związanych z Niskim poczuciem Własnej Wartości najczęściej jest negatywne myślenie, złe doświadczenia z przeszłości, blokady, lęki i negatywne przekonania.

Aby zwiększyć swoją Samoakceptację, Poczucie Własnej Wartości, wiarę w siebie i poczuć się komfortowo w swoim ciele zapisz się na Bezpłatny Kurs dla Kobiet.

Ewa, która wzięła udział w kursie podzieliła się swoją opinią:

Ewa Kurs dla Kobiet Mars&Wenus

Zrozpaczona pewnymi wydarzeniami zaczęłam szukać jakiegokolwiek wyjścia z sytuacji. A skoro konwencjonalne metody zawiodły, zaczęłam szukać niekonwencjonalnych. Zapisałam się na Kurs dla Kobiet, ale nie wiedziałam, czy coś mi to da. Gdy poznałam przyczynę swoich problemów i uświadomiłam sobie jakie popełniałam błędy to Kurs pomógł mi oczyścić moją przeszłość, po wizualizacjach poczułam spokój i nabrałam pewności siebie.

Moje zdziwienie przyszło wtedy kiedy okazało się, że mój udział w kursie spowodował, że otworzyłam się na coś, co .. przyszło do mnie szybciej niż się spodziewałam. Poznałam wspaniałego chłopaka, całkiem innego niż mężczyźni z jakimi byłam do tej pory. Odnalazłam swoje szczęście, bo zaczęłam od naprawy siebie samej. Kurs Mars&Wenus to naprawdę profesjonalna pomoc i wspaniałe techniki, polecam kobietom, które szukają miłości, partnera, chcą zapomnieć o przeszłości i tym, które potrzebują wzmocnić samoakceptację.Teraz inaczej patrzę na świat, czuję się wartościowa i spełniam swoje marzenia i cele ze wspaniałym partnerem obok mnie. Dziękuję. Ewa.


Zapisz się , sprawdź i przekonaj się jak Kurs dla Kobiet pomaga pozbyć się negatywnych przekonań, wyrobić w sobie pozytywne myślenie i kreować szczęśliwy partnerski związek.

Otwórz się na Mocne Poczucie Własnej Wartości, zacznij wreszcie żyć bez ograniczeń, odzyskaj odwagę i pewność siebie.


Quick Navigation

About the Author

>

Sprawdź Czy Jesteś Gotowa Na Stały Związek   ZRÓB BEZPŁATNY TEST ---->>>>

x