Jak Rozpoznać Toksycznego Partnera? - Mars i Wenus

Jak Rozpoznać Toksycznego Partnera?

Jeśli w Twoim związku źle się dzieje, a Twój partner coraz częściej rozczarowuje Cię swoim zachowaniem, to powinnaś bliżej przyjrzeć się swojej relacji i przeanalizować czy nie jesteś w związku z Toksycznym Partnerem.

Nie jest tajemnicą, że emocje często nie idą w parze z rozsądkiem. Kiedy się zakochujesz, to jesteś skłonna do idealizowania swojego partnera, ignorując ,,czerwone światło,,. W rezultacie, jest to prawie niemożliwe, aby być obiektywnym w swoim związku. Zawsze jednak można zadać sobie pytanie: Czy ten związek jest dla Ciebie zdrowy i satysfakcjonujący, czy też nie?

Co ciekawe, skłonność do angażowania się w toksyczne relacje może wynikać z przebiegu Twojego dzieciństwa. Możesz zupełnie nieświadomie poszukiwać typów połączeń, których doświadczałaś w dzieciństwie i młodości. Więc jeśli dorastałaś w negatywnych relacjach, jest prawdopodobne, że możesz powtórzyć ten wzorzec w dorosłości.

1. Agresor.

Zamiast spokojnych rozmów i potrzeby wyjaśnienia konfliktu Twój partner kieruje się złością i agresją. Często wpada w furię i wyładowuje swoje napięcie i stres na Tobie. Nie liczy się ze słowami i czynami, które Tobie sprawiają ogromną przykrość. On wywołuje w Tobie poczucie lęku, co powoduje, że zamykasz się w sobie i zrobisz wszystko, aby nie dopuścić do takiej sytuacji po raz kolejny. Agresywny partner nie potrafi otwarcie i wyraźnie komunikować się z samym sobą, jego wybuchy są niekontrolowane. Agresja też może pojawiać się u osób uzależnionych od alkoholu lub narkotyków. Musisz wiedzieć, że takie zachowania wymagają odpowiedniej pomocy i pracy, ale najważniejsze jest to, aby on naprawdę podjął świadomą decyzję, że chce się zmienić i zrozumiał że robi źle. Jeśli Twój partner jest agresywny i uważa, że to nie jest jego wina tłumacząc się stresem, nerwami, lub tym, że to ktoś go wyprowadził z równowagi, to musisz już teraz to zakończyć dla swojego własnego poczucia bezpieczeństwa.

2. Szantażysta.

Czy zdarzyło się w Twoim związku być szantażowaną? Czy Partner groził Ci że odejdzie i zostawi Cię samą jeśli nie sprostasz jego wymaganiom? Szantaż emocjonalny ma dramatyczny wpływ na relację partnerską. Jeśli partner nie potrafi przekazywać swoich myśli i uczuć w inny sposób niż szantażując Cię, to ten sposób zachowania niszczy związek, zamieniając relację partnerską w teatr ,,jednego aktora,,. Ty będąc osobą szantażowaną tłumisz swoje prawdziwe myśli i uczucia, co prowadzi do poczucia nieufności i bycia manipulowaną. Każdemu może się zdarzyć być rozgniewanym na swojego partnera lub wymagać od niego zbyt wiele, ale szantaż partnera niszczy Twoje zaufanie, poczucie bezpieczeństwa i budowane uczucie.

3. Nieodpowiedzialny.

Ten typ Toksycznego Partnera unika braku odpowiedzialności za swoje emocje i działania. W jego odczuciach to Ty stajesz się odpowiedzialna i winna za jego złe nastroje, gorsze samopoczucie i życiową nieporadność. Niezależnie od wieku, on wciąż pozostanie beztroskim dzieciakiem, będzie uciekał od odpowiedzialności i wkroczenia w dorosłe życie. Kiedy Ty mu przypomnisz o jego obowiązkach, to się na Ciebie obrazi. Tak jak w dzieciństwie nie pił tranu, bo mu nie smakował, tak teraz nie będzie robił czegoś na co nie ma ochoty. On tylko potrafi się bawić w związek, ale jeśli będziesz od niego wymagała zaangażowania, to możesz się bardzo rozczarować. Jeśli nie odpowiada Tobie związek z takim Piotrusiem Panem i nie wiesz jak go zakończyć, to kategorycznie zacznij stawiać wymagania i granice, a on po pewnym czasie sam odejdzie.

4. Zazdrośnik.

Chorobliwa zazdrość partnera może prowadzić do tego, że czujesz się, obserwowana, sprawdzana, śledzona a nawet prześladowana. Nawet gdy jesteś najwierniejszą partnerka pod słońcem, to on nie zrezygnuje ze sprawdzania Twojego telefonu, korespondencji czy historii przeglądarki w komputerze. Chorobliwi zazdrośnicy potrafią też śledzić swoje partnerki, wypytywać o nie znajomych i rodzinę przez co skutecznie uprzykrzają im życie. Nie daj się zwieść jego zapewnieniom, że robi to wszystko bo Cie kocha, martwi się o Ciebie i chce abyś czuła się bezpiecznie. Tak naprawdę on robi to wszystko by Cię kontrolować i znaleźć na Ciebie ,,haka,,- wtedy będzie mógł sprytnie wywołać w Tobie poczucie winy.

5. Pasożyt.

Szczególnie na początku związku ten typ mężczyzny wydaje się być bardzo miły, uprzejmy i przyjazny. Później na każdym kroku będzie Ci przypominał ile to on dla Ciebie zrobił i poświęcił oczekując na to, abyś zaczęła mu się za wszystko odwdzięczać. Gdy Ty wpadasz w wir odwdzięczania się, to on powoli wycofuje się z robienia czegokolwiek i powoli staje się pasożytem. Jeśli trzeba znajduje czas na balowanie z kumplami, gry komputerowe czy telewizję, ale niestety nie ma już czasu na to, aby zrobić cokolwiek w domu, lub Tobie w czymś pomóc. On świetnie się czuje na Twoim garnuszku, finansowo zawsze potrafi wyjść na swoje i jeśli Ty z tym nic nie zrobisz, to będziesz go całe życie nieść na swoich plecach.

6. Władca.

To typ mężczyzny, który zawsze i pod każdym względem skupia się tylko na wygranej. Jeżeli zależy Ci na równowadze sił i harmonii działań w swoim związku, to partner władca Ci tego nie zapewni. Jeśli pokażesz swoją bezsilność, weźmiesz cały ciężar i poczucie destabilizacji na swoje barki, to dasz mu przyzwolenie na dalsze bycie władcą w związku. Władca nie zawaha się umniejszać Cię publicznie, przed swoimi przyjaciółmi lub rodziną, pokazując swoją wyższość na każdym kroku. Toksyczny partner chce przejąć całą moc podejmowania decyzji, bo wtedy czuje się silny i czuje że rządzi. Jego celem jest budowanie poczucia własnej wartości Twoim kosztem. Nie możesz tolerować takiego zachowania.

Niektóre związki są trudne i wymagają więcej proporcjonalnie pracy, nie zawsze wszystko da się naprawić, ale zawsze warto spróbować. Gdy w grę wchodzą uczucia i cenisz relacje w których jesteś, to warto podjąć wysiłek potrzebny do ich utrzymania. Najważniejsze jest to, aby nie przechodzić do codzienności i nie udawać, że wszystko jest w porządku, bo boisz się zmian, bo godzisz się na życie obok toksycznej osoby, bo nie wiesz co masz zrobić. Pozostając w relacji z Toksycznym Partnerem i nic z tym nie robiąc, rezygnujesz z samej siebie. Przed ostatecznym przystąpieniem do konfrontacji z Toksycznym Partnerem, upewnij się, że Twoje poczucie własnej wartości i pewność siebie są wystarczająco dobre, aby wiedzieć, że będzie wszystko w porządku, jeśli relacje między wami się zakończą. Jeżeli nie jesteś pewna swoich reakcji, nie kontrolujesz swoich emocji i zachowań, to zachęcam do udziału w Kursie dla Kobiet, gdzie uzyskasz pomoc, konstruktywne rady i cenne wskazówki.

Kliknij poniżej w Link i zrób już teraz Test Związku i dowiedz się jakie jest źródło Twoich trudności i problemów w związkach i relacjach z mężczyznami.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfCbcLfSegEG23l7hfYkDPAP1J2BSZu6NENUyea8xNGHpukYA/viewform

Zawsze masz szanse na zdrową relacje i bezpieczny związek, w którym możesz być sobą i możesz czuć się szczęśliwa.

About the Author

>

Sprawdź Czy Jesteś Gotowa Na Stały Związek   ZRÓB BEZPŁATNY TEST ---->>>>

x