Jak Rozpoznać Koniec Związku ? - Mars i Wenus

Jak Rozpoznać Koniec Związku ?

Gdy drobne gesty, komplementy czy pocałunki rano zaczynają słabnąć, a komunikacja się pogarsza, to, może to być objaw, że Twój związek jest w niebezpieczeństwie. Możliwe, że gdzieś po drodze, Ty i Twój partner przestaliście dostrzegać siebie nawzajem. Czasami tak się zdarza, że pochłonięci codziennością i przebywaniem ze sobą z dnia na dzień, przegapiacie moment, gdy wasz związek zaczyna się psuć. Jakie są główne objawy kryzysu w związku i na co należy zwrócić uwagę, zanim będzie za późno? Nie wiesz, jak rozpoznać, kiedy związek zmierza ku końcowi?

1. Przestaliście Razem Wychodzić.

Kiedyś byliście kreatywni, spędzaliście dużo czasu razem, chodziliście na romantyczne randki, lecz od dłuższego czasu każde z was zaczęło skupiać się tylko na sobie i swoich potrzebach. Przestaliście wychodzić razem, a coraz częściej zaczęliście wychodzić osobno. To sygnał, że coś zaczęło się psuć między wami i nie macie już tak silnej potrzeby spędzania wspólnych chwil. Gdy już dojdzie do punktu w waszej relacji gdzie spędzacie większość weekendów osobno, w towarzystwie innych osób, nie wróży nic dobrego i jest to moment, aby zastanowić się nad waszym związkiem i nad tym co was jeszcze łączy. Jeśli oboje poczujecie, że możecie i chcecie to naprawić, to jest dla was szansa na reaktywację związku i ponowne spędzanie cudownych wspólnych chwil.

2. Macie Przed Sobą Coraz Więcej Tajemnic.

Kiedyś byliście otwarci wobec siebie i chętni do dzielenia ważnych szczegółów swojego życia, ale teraz pojawiły się tajemnice, a nawet kłamstwa. Każdy może mieć swoje małe sekrety, nawet najbardziej kochające się pary, ale gdy tajemnice narastają , jest ich coraz więcej, a kłamstwo pociąga za sobą następne kłamstwo, to znak, że w wasz związek wkradła się nieszczerość i brak zaufania do partnera. Szczerość nie oznacza mówienia sobie z dokładnością o wszystkim, ale długo skrywane tajemnice są ryzykowne dla związku. Kiedy postanowicie to przerwać i znów obdarzycie się szczerością i zaufaniem, to wasz związek powróci do równowagi. Na początek wystarczy jedna szczera, spokojna rozmowa, bez pośpiechu i z pełną uważnością.

3. Seks Stał się Rzadkością.

Był czas gdy otwarcie i silnie reagowaliście na zbliżenia i intymne chwile, ale po pewnym czasie seks stał się coraz rzadszy i mniej emocjonujący. Jeśli taki stan będzie utrzymywał się dość długo, to ryzyko rozpadu związku jest nieuchronne. Nie chodzi o to, abyście na siłę znajdowali czas na seks każdej nocy, ale zacznijcie od rozmowy o tym co was łączy i dzieli, oraz jakie są wasze główne potrzeby i pragnienia. Erotyzm wymaga dojrzałości, nie tylko seksualnej ale przede wszystkim emocjonalnej , zagwarantowania poczucia bezpieczeństwa i zaufania. Bycie seksualnie niespełnionym na dłuższą metę jest frustrujące dla każdego.

4. Brak Empatii i Czułości.

Doświadczanie i okazywanie czułości jest jedną z naturalnych potrzeb partnerów będących w związku. Kiedy przestajecie mieć potrzebę wzajemnego okazywania bliskości i czułości, to związek staje się zimnym układem i nie przypomina partnerskiej szczęśliwej relacji dwojga kochających się osób. Gdy nie trzymacie się już za ręce w miejscach publicznych, nie całujecie się na powitanie i pożegnanie, to sprawiacie wrażenie obcych sobie osób. To małe rzeczy, ale w związku znaczą tak wiele. Czułe gesty, przytulanie, całowanie i dbanie o siebie nawzajem sprawiają, że potrzeba miłości zostaje wypełniona, a związek przetrwa. Zacznijcie od pocałunku przed wyjściem do pracy i kultywujcie ten dobry nawyk każdego dnia. Niby tak niewiele, a tak wiele znaczy.

5. Priorytetem Jest Praca.

Gdy praca i obowiązki są punktem kulminacyjnym dnia, a nawet całego życia, to traci na tym wasz związek. Gdy ilość i jakość czasu poświęcanego dla związku jest tylko niewielkim ułamkiem, to związek może tego nie przetrwać. Pogoń za karierą pieniędzmi, dobrami materialnymi to nie wszystko. Przeanalizujcie gdzie jest czas na uczucia, czas dla was, dla rodziny, dla celebrowania waszego związku i miłości? Gdy praca zaczyna zabierać wasz wolny czas i od lat nie spędziliście nawet weekendu na beztroskim wypoczynku, to czas się obudzić i zastanowić co dalej? Praca nigdy nie zastąpi miłości i potrzeby bliskości. Co więcej, możesz stracić wszystko co ważne w życiu gdy zbyt mocno poświęcisz się pracy. Znajdź równowagę pomiędzy pracą, a czasem poświęcanym dla waszego związku i waszej wspólnej przyszłości.

6. Brak Wspólnych Planów na Przyszłość.

Kiedyś rozmawialiście o wspólnej przyszłości, o rodzinie i dzieciach, o tym co zrobicie, gdzie pojedziecie, jak będzie wyglądał wasz wspólny dom. Nagle zaczęliście unikać tematów waszej wspólnej przyszłości, a cele i pragnienia zeszły na drugi plan. Jeśli czujecie, że już nic was nie łączy i że spodziewaliście się czegoś innego, to nadszedł czas aby się rozstać zanim będzie za późno. Ale jeśli nadal jesteście dla siebie bliscy i ważni, tylko gdzieś się pogubiliście, to czas na odkurzenie wspólnych celów i wspólne działanie w kierunku urzeczywistniania marzeń. Jeśli czujecie, że jeszcze nie jest za późno i możecie budować razem coś co da wam satysfakcję, to do dzieła!

Im wcześniej rozpoznasz oznaki kryzysu w związku tym lepiej. Masz wtedy szansę by zareagować i coś zmienić. Abyś mogła zidentyfikować gdzie KONKRETNIE może leżeć źródło TWOICH problemów czy niepowodzeń weź udział w Teście Gotowości na Stały Związek:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfCbcLfSegEG23l7hfYkDPAP1J2BSZu6NENUyea8xNGHpukYA/viewform

Test jest bardzo prosty, a jego wykonanie powinno ci zająć 3 do 5 minut.

Test został skonstruowany w taki sposób, że już samo udzielanie odpowiedzi powinno ci wiele rozjaśnić i uświadomić gdzie leży przyczyna i źródło Twoich niepowodzeń w relacjach z mężczyznami.

Jeśli chcesz dowiedzieć się Jak Stworzyć Szczęśliwy Związek i znaleźć najodpowiedniejszego dla Ciebie Partnera weź udział w bezpłatnym Mini Kursie dla Kobiet.

About the Author

>

Sprawdź Czy Jesteś Gotowa Na Stały Związek   ZRÓB BEZPŁATNY TEST ---->>>>

x