Jak Pogodzić się z Rozstaniem? - Mars i Wenus

Jak Pogodzić się z Rozstaniem?

Mars i Wenus

Wczesny etap rozstania, rozwodu lub separacji może być bardzo bolesny i trudny. Często cierpienie po utracie związku i pogodzenie się z tym przeciągają się w nieskończoność sprawiając trudność w normalnym, codziennym funkcjonowaniu.

Jak zacząć radzić sobie z rozstaniem aby mieszanka emocji a w tym gniew, poczucie zranienia i lęk przed przyszłością nie zdominowały całego Twojego życia?  Ważne jest, aby przyjąć, że jest to bardzo naturalna część procesu rozstania i potrzeba czasu na pogodzenie się z nowa sytuacją. To ile czasu potrzebujesz jest bardzo indywidualne i zależy od różnych czynników, między innymi od tego jak długo byliście razem, co było powodem rozstania, czy łączą was dzieci itp.

Trudno sobie wyobrazić swoje uczucia i emocje w bliskiej lub dalekiej przyszłości, ale w miarę upływu czasu, sytuacja może zacząć stawać się łatwiejsza do zaakceptowania.

1. Pozwól Sobie na Łzy.

Płacz i smutek jest naturalną reakcją na stratę, a rozstanie lub rozwód relacji miłosnej obejmuje wiele strat: emocjonalnych, fizycznych, mentalnych czy też materialnych. Łzy pozwalają na oczyszczenie emocji i wyrzucenie z siebie smutku po rozstaniu.

2. Zrozum, to co Czujesz.

Ból , smutek i poczucie żalu jest właśnie tym, co pomaga pogodzić się z rozstaniem i przejść dalej. To co czujesz jest w porządku, pozwól sobie na bycie smutną, złą, zmęczoną. Ale pozwól też, aby te uczucia i reakcje stopniowo osłabły. I wiedz, że bez względu na to, jak silny jest Twój smutek, to nie będzie trwał wiecznie.

3. Pozwól Sobie na Emocje.

Wyrażanie swoich uczuć jest sposobem na uwolnienie, ale ważne jest, aby zbyt długo nie zatrzymywać się na negatywnych uczuciach lub nadmiernym analizowaniu sytuacji. Utknięcie na długo w bolesnych uczuciach pozbawi Cię cennej energii i uniemożliwi pójście na przód.

4. Znajdź Oparcie w Znajomych i Rodzinie.

Dzięki życzliwym ludziom będzie Ci łatwiej znieść samotność. Nawet jeśli trudno jest rozmawiać o swoich uczuciach z innymi osobami, to jest bardzo ważne, aby znaleźć sposób, aby to zrobić. Jeśli zwrócisz się z prośba o pomoc, to na pewno ją otrzymasz, ale to Ty powinnaś zrobić pierwszy krok.

5. Zwróć się do Przyjaciela.

Bądź w kontakcie ze swoim przyjacielem, który zawsze Cię wspierał i pocieszał. Spędzaj czas z osobą, która Cię motywuje i rozwesela. To ważne, aby czuć się swobodnie, szczerze rozmawiać o tym, co przeżywasz, nie martwiąc się, że ktoś Cię ocenia lub krytykuje. W takich chwilach jak ta przyjaźń jest bardzo ważna i pomocna.

6. Otwórz się na Nowe Znajomości.

Pielęgnuj nowe przyjaźnie. Jeśli czujesz, że straciłaś po rozstaniu więzi z niektórymi osobami to dołóż starań, aby poprawić relacje, ale też spróbuj poznać nowych ludzi. Dołącz do grupy zainteresowań, zapisz się na taniec, jogę, weź udział w ciekawych zajęciach, zaangażuj się w działalność społeczną lub wolontariat lub inną organizację społeczną, pomożesz w ten sposób nie tylko sobie, ale też innym.

7. Unikaj Używek i Nałogów.

Kiedy czujesz, że Twoje życie się rozpadło, możesz ulec pokusie i robisz wszystko, by złagodzić swoje uczucie bólu i samotności. Ale za pomocą alkoholu, nadmiernego objadania się czy innych nałogów i używek nie uciekniesz od rzeczywistości, a wręcz przeciwnie może to na Ciebie w dłuższej perspektywie zadziałać jeszcze bardziej destrukcyjnie niż rozstanie. Niezwykle ważne jest, aby znaleźć zdrowszy i bardziej efektywny sposób na radzenie sobie z bolesnymi uczuciami.

8. Daj Sobie Czas.

Po rozstaniu Twoje uczucia i emocje są bardzo silne, dlatego ważny jest czas, który sobie dasz na pogodzenie się z ta sytuacją. Jest to czas przemyśleń, wspomnień i dokonywania analizy przeszłości. Na początku rozstania postaraj się nie dokonywać żadnych ważnych decyzji, podejmowanie działania w emocjach żalu i rozgoryczenia może mieć dla Ciebie negatywne skutki. Jeśli możesz, poczekaj, aż poczujesz się silniejsza i spokojniejsza, dzięki czemu podejmiesz lepsze i bardziej przemyślane decyzje. Planuj swój czas tak, abyś była na tyle zajęta swoimi sprawami i obowiązkami, aby nie mieć czasu na rozmyślanie o tym ,,co by było gdyby…,,.

9. Przelej Swoje Myśli na Papier.

Spisuj, to co czujesz, ponieważ może to pomóc oczyścić Twoje emocje. Możesz też napisać list do byłego partnera, opisując jak czujesz się po rozstaniu. Jeśli nie chcesz, to nie musisz mu przekazywać tego listu, chodzi o przemyślenie, wyrażenie i opisanie swoich emocji. ,,Papier zniesie wszystko,, i pomoże Ci ukoić ból.

10. Nie Izoluj się.

Jeśli czujesz, że sobie nie radzisz z tą sytuacją, to nie przechodź przez to sama. Może warto rozważyć dołączenie do grupy wsparcia, gdzie można porozmawiać z kobietami w podobnej sytuacji. Izolowanie się może podnieść poziom stresu, zmniejszyć koncentrację i przeszkodzić Ci w motywacji do pracy i codziennego funkcjonowania. Izolacja pozbawia Cię szans na wejście w nową relację i może się też odbić negatywnie na Twoim ogólnym stanie zdrowia. Jeśli jest Ci to potrzebne, to postaraj się uzyskać pomoc z zewnątrz.

11. Poznaj Nowe Zainteresowania.

Rozwód lub rozstanie jest nie tylko końcem, ale też początkiem. Początkiem Twojego nowego życia. Skorzystaj z okazji do odkrywania nowych zainteresowań i aktywności. Pozbądź się rutyny i rozwijaj siebie na różne sposoby, nowe działania dają szansę na nowo cieszyć się życiem w ,,Tu i Teraz,, zamiast bez końca rozwodzić się nad przeszłością. Pomyśl o tym, co pomoże Ci rozładować stresu i poradzić sobie z emocjami. Co pomoże Ci działać w sposób bardziej konstruktywny i kreatywny?

12. Pozwól Sobie być Szczęśliwą.

Zdaję sobie sprawę, że rozstanie może sprawić, że cały Twój świat wywróci się do góry nogami i wyzwoli w Tobie bolesne i niepokojące uczucia. Ale istnieje wiele rzeczy, które pomogą Ci w tym trudnym czasie iść dalej. Możesz nawet korzystając z dotychczasowych doświadczeń rozwijać się stając się silniejszą i mądrzejszą kobietą. Pozwól sobie być szczęśliwą i nie obwiniaj się za to co się stało. Bardzo często rozstanie jest szansą na nowe lepsze życie u boku nowego,  idealnego dla Ciebie Partnera.

Rozstanie czy rozwód jest bolesne, ponieważ reprezentuje straty, nie tylko w związku, ale także straty wspólnych marzeń i zobowiązań. Kiedy okazuje się, że wspólne cele stają się nieważne, a wasze relacje stają się obojętne, to doświadczasz głębokiego rozczarowania, stresu i smutku.

Rozpad związku potęguje poczucie niepewność co do przyszłości: Jak będzie wyglądało Twoje życie bez partnera? Czy znajdziesz kogoś innego? Czy będziesz sama? Te niewiadome często mogą wydawać Ci się gorsze niż funkcjonowanie w nieszczęśliwym związku.


Istnieją praktyczne kroki, które możesz podjąć, aby zmniejszyć izolację, samotność po zerwaniu i przetransformować swoje uczucia. Jeśli chcesz poznać Techniki, które Ci w tym pomogą, to zapisz się na bezpłatny Mini Kurs Dla Kobiet, gdzie znajdziesz wsparcie doświadczonych osób, zrozumienie kobiet w podobnej sytuacji, oraz doznasz pozytywnych zmian.

About the Author

>

Sprawdź Czy Jesteś Gotowa Na Stały Związek   ZRÓB BEZPŁATNY TEST ---->>>>

x