9 Największych Wrogów Związku. - Mars i Wenus

9 Największych Wrogów Związku.

MARS & WENUS

Czasami codzienne sytuacje, zachowania lub zdarzenia mogą spowodować, że łatwo jest zepsuć relacje w związku. Miłość zawsze wymaga pracy, zaangażowania i uwagi obu stron. Oto niektóre nawyki i zachowania, których należy unikać, jeśli chcesz, aby Twój związek szczęśliwie trwał i rozwijał się.

1. Sabotowanie

Jeśli wszystko w waszym związku jest dobrze, to nie należy zakładać z góry, że to co dobre szybko się kończy. Jeśli będziesz czekała na najgorsze i emanowała złą energią, możesz swoimi negatywnymi myślami zaszkodzić swojej relacji i przyciągnąć niepotrzebne kłopoty. Sabotowanie związku często zdarza się wtedy, gdy poprzedni związek przyniósł Ci rozczarowanie. Twoje wspomnienia powodują blokadę i otwarcie się na to co dobre. Jeśli taka sytuacja dotyczy również Ciebie, to pomocne będzie oczyszczenie się z Przeszłych Związków.

2. Naruszanie prywatności.

Jeśli korci Cię aby sprawdzać smsy lub e-maile swojego partnera, to zastanów się co Ty byś czuła gdyby się okazało, że Twój partner czyta Twoje wiadomości lub sprawdza Twoją komórkę? Jeśli kierują Tobą jakiekolwiek obawy lub podejrzenia, to lepiej jest zdecydować się na szczerą rozmowę niż naruszać prywatność bliskiej Ci osoby. Każdy ma prawo do prywatności lub małych sekretów i nie o wszystkich szczegółach trzeba mówić. Potrzeba prywatności nie zawsze musi oznaczać, że ma się coś do ukrycia. Związek powinno cechować wzajemne zaufanie i lojalność.

3. Brak Tolerancji dla jego Przyjaciół.

Wchodząc z kimś w związek musisz nastawić się na to, że wasze światy zaczną się łączyć i przenikać. Dotyczy to też waszych rodzin, znajomych i przyjaciół. Dla partnera jest to przykre gdy nie tolerujesz lub nie akceptujesz jego przyjaciół. Nigdy też Ty i Twój partner nie powinniście zmuszać siebie wzajemnie do zrywania swoich kontaktów ze znajomymi. Gdy zaczynasz zarządzać czasem drugiej osoby i robisz wszystko by odciąć swojego ukochanego od jego kolegów to musisz liczyć się z tym, że wasza relacja może na tym mocno ucierpieć. Jeśli wam obojgu bardzo na sobie zależy to musicie nauczyć się akceptować swoich znajomych.

4. Zazdrość.

Zazdrość nie jest dowodem wielkiej miłości tylko przejawem niepewności lub zaborczości. Partnerzy w związku powinni umieć kontrolować swoją zazdrość zamiast kontrolować partnerów. Najczęściej u podłoża zazdrości leży niska samoocena, lęk przed porzuceniem i uzależnienie od partnera. Przyczyną zazdrości w miłości mogą też być wzorce wyniesione z poprzednich związków. Niestety skutki zazdrości dotykają obu stron i wiążą się z negatywnymi uczuciami. Możesz przeanalizować swoje wzorce i przekonania, a gdy uświadomisz sobie skąd się wzięły może się okazać, że są bezpodstawne i pozbawione logiki. Gdy zazdrość wiąże się z niską samooceną to możesz ją naprawić korzystając z nagrań z Afirmacjami: Mocne poczucie Własnej Wartości lub Pokochaj Siebie.

5. Ukrywanie Uczuć i Emocji.

Ukrywanie swoich prawdziwych uczuć i emocji nie jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli coś cię gryzie, trapi, sprawia Ci ból, to udawanie że wszystko jest w porządku niczego nie rozwiąże. Umiejętność mówienia o swoich emocjach i odczuciach jest kluczowym aspektem zdrowych relacji i związków. Kluczem do każdej relacji jest dobra komunikacja. Jeśli jesteś sfrustrowana, bo coś się dzieje między wami, powiedz o tym, zanim frustracja przerośnie problem. Jeśli nie okażesz swoich uczuć i emocji, to Twój partner sam się nie domyśli co dzieje się w Twojej głowie i sercu. Wyłączając swoje emocje zaburzasz swój kontakt z partnerem.

6.Twój Punkt Widzenia się nie Liczy?

Oczywiście może być całkiem na odwrót, gdy to jego punkt widzenia nie liczy się dla Ciebie. Ale dla przykładu- co się dzieje w związku jeśli np: to, czego Ty chcesz jest nieważne? On wybiera film jaki będziecie oglądać, meble jakie kupicie, gdzie pojedziecie na wakacje a nawet to, co będziecie jeść na obiad. Ty masz tylko jeden wybór: to co on chce albo...nic. On jest specjalistą od waszej wizji świata i wszystko planuje po swojemu nie pytając Ciebie o zdanie. Ty natomiast musisz konsultować z nim każdą, nawet najmniejszą błahostkę. On nie akceptuje Twojego prawa patrzenia na świat w inny sposób niż on, lub odwrotnie - Ty nie akceptujesz jego poglądów, potrzeb i pragnień i liczy się tylko Twoja wizja waszej przyszłości.

7.Monotonia.

Natężenie pracy i obowiązków w życiu codziennym może prowadzić do spadku energii. Brak energii i chęci do działania jest pierwszym krokiem do monotonii, która destrukcyjnie działa na związek. Jeśli codziennie zalegasz przed telewizorem, zajmujesz się tylko gotowaniem i sprzątaniem, to spójrz na to z dystansu i zastanów się czy o takim związku marzyłaś. Przecież możecie raz na jakiś czas zostawić góry prania, prasowania czy zepsute sprzęty AGD, które on naprawia już trzeci tydzień i poświęcić swój czas na wyjście do kina, na romantyczną kolację, do znajomych lub po prostu wspólnie pojeździć na rowerze. Spróbujcie cieszyć się własnym towarzystwem w innym otoczeniu niż dom. Wspólna aktywność i spontaniczność przyda się wam obojgu i sprawi, że nabierzecie chęci do życia i bycia razem.

8. Porównywanie do EX.

Ciągłe porównywanie do byłych partnerów jest silnie frustrujące dla obu stron. Więc upewnij się, że nie mówisz za często o swoim byłym partnerze i przy każdej pojawiającej się okazji. Teksty typu: ,,mój Ex lepiej się ubierał ,, czy: ,,mój Ex był lepszym kierowcą od Ciebie,, powodują, że Twój partner może poczuć się tym gorszym i zastanawiać się dlaczego jesteś z nim skoro Twój Ex był we wszystkim lepszy. Mówienie i porównywanie obecnego partnera do poprzedniego świadczy o naiwności, bo pomyśl co chcesz w ten sposób zyskać? Skoro zerwałaś ze swoim byłym, to może wcale nie był takim ideałem? Postaraj się więc nie porównywać i nie krytykować bezpośrednio swojego partnera, ale powiedzieć szczerze co Ci się nie podoba w jego zachowaniu. Zamiast więc mówić: ,,źle się ubierasz,, powiedzieć: ,,w tych jeansach i koszuli będziesz wyglądał fantastycznie,,.

9.Brak Bliskości Fizycznej.

Deklaracje miłości, czułe słowa i gesty to nie wszystko. Zdrowy, partnerski związek potrzebuje intymności i bliskości fizycznej, która jest połączona z bliskością emocjonalną. Seks, pocałunki i pieszczoty mają ogromne znaczenie dla związku i umacniają więź między partnerami. Zmysłowość i namiętność mają niebagatelne znaczenie w relacji partnerskiej dlatego warto zadbać o odpowiednią oprawę wspólnie spędzanych intymnych chwil. Stara flanelowa piżama sprawdza się w zimowe samotne wieczory, ale gdy obok jest ktoś kogo kochasz i kto na Ciebie patrzy, to na pewno trafniejsza będzie seksowna bielizna.

Pielęgnowanie pozytywnych uczuć i dobrych nawyków w związku jest bardzo ważne, bez względu na to jak długi staż ma Twój związek. Pewne zachowania i negatywne nawyki mogą przyczynić się do rozpadu nawet najlepiej zapowiadającej się relacji. Tylko od waszej wspólnej postawy, zachowania i odpowiednich przemyślanych działań zależy jak długo będzie trwał wasz związek i jak mocne będzie miał podstawy.

Jeśli potrzebujesz pozytywnych zmian w swoim związku to już dziś zapisz się na Bezpłatny MINI - KURS dla KOBIET.

About the Author

>

Sprawdź Czy Jesteś Gotowa Na Stały Związek   ZRÓB BEZPŁATNY TEST ---->>>>

x