7 Powodów Dlaczego Trzeba Uwolnić się od Toksycznego Związku. - Mars i Wenus

7 Powodów Dlaczego Trzeba Uwolnić się od Toksycznego Związku.

Każdy chciałby kochać długo i szczęśliwie. Każdy chciałby funkcjonować w partnerskim związku, który daje mu oparcie i bezpieczeństwo. Ale niestety, nie każdy związek daje satysfakcję, szczęście i spełnienie. Niektóre osoby kierują się złymi nawykami i wzorcami a ich postawa wobec partnera uniemożliwia funkcjonowanie w związku. Jeżeli żyjesz w toksycznym związku, ale tkwisz w nim z powodu zobowiązań lub zapewnień partnera, że zachowuje się tak bo Cię kocha, to czas abyś zdjęła różowe okulary i spojrzała na swoją relację z dystansu.

1. Lepiej Być Samą, niż w Złym Towarzystwie.

Bycie samą, a bycie samotną to dwie różne rzeczy. Życie w złym czy toksycznym związku w rzeczywistości jest gorsze, bardziej bolesne i trudniejsze niż bycie samą. Na pewno jest dla Ciebie trudne, gdy toksyczną stroną w relacji jest ktoś kogo kochasz i z kim wiązałaś swoją przyszłość. Wyjście z toksycznej relacji i przeanalizowanie tego co się stało pomoże Ci nie popełniać tych samych błędów w nowym związku i będziesz mogła szybciej dostrzec i zareagować jeśli następna relacja będzie zmierzała w złym kierunku.

Jeśli uda Ci się uwolnić z toksycznego związku ale strach i lęk przed ,,powtórką,, nie pozwala Ci nawiązać nowych relacji ponieważ Twoje poczucie własnej wartości i wiara w siebie zostały poważnie zachwiane, to musisz poszukać skutecznego rozwiązania. Dlatego, jeśli boisz się kolejnego związku, to powinnaś zacząć od Wzmocnienia Poczucia Własnej Wartości.

2. Toksyczna Relacja Blokuje Twój Rozwój.

Dla toksycznego partnera Twoje uczucia i chęć rozwoju nie mają znaczenia, on zwraca uwagę tylko na siebie i swoje potrzeby. Trwanie w toksycznej relacji zaburza Twoje poczucie własnej wartości i uniemożliwia Twój rozwój osobisty. Każdy Twój przejaw chęci samorozwoju i inwestowania w siebie spotyka się z krytyką partnera. Dlaczego? Ponieważ boi się on jakichkolwiek zmian, które sprawią, że będziesz silniejsza i bardziej pewna siebie.

Gdy Twój partner ogranicza Twoją potrzebę rozwoju i próbuje w Tobie wywołać poczucie winy to znak, że tym bardziej powinnaś realizować swoje plany. W zdrowej relacji partnerzy wspierają swój wzajemny rozwój i mogą na siebie liczyć.

3. Twoja Słabość jest Jego Siłą.

Kiedy jesteś pewna siebie, szczęśliwa i odnosisz sukcesy, on robi wszystko aby cię zranić i unieszczęśliwić. Gdy jesteś silna, on zrobi wszystko aby Cię sobie podporządkować. To najbardziej wyraźny znak, że w Twoim związku źle się dzieje. Gdy jesteś silna, to jesteś dla niego zagrożeniem, dlatego on zrobi wszystko aby Cię złamać. Gdy płaczesz i jest Ci źle, to dopiero wtedy on staje się Twoim pocieszycielem, bo ma przed sobą osobę słabą i bezbronną.

Przy toksycznym partnerze nigdy nie będziesz osobą pewną siebie i swojej wartości. On będzie chciał się Tobą opiekować gdy będziesz od niego uzależniona, bo to daje mu przewagę. Zastanów się czy ta relacja daje Ci coś więcej poza cierpieniem?

4. Tracisz Kontakt z Rodziną i Przyjaciółmi.

Toksyczny partner z natury robi wszystko aby odsunąć Cię od rodziny i przyjaciół. Czym mniej masz powierników tym lepiej. On za każdym razem będzie próbował wpędzać Cię w poczucie winy, że więcej czasu poświęcasz znajomym i rodzinie niż jemu. Ale tak naprawdę kieruje nim strach, że ktoś otworzy Ci oczy na całą sytuację i zrozumiesz, że jesteś z kimś kto nie zapewni Ci dobrej, szczęśliwej przyszłości.

Kluczem jest uświadomienie sobie, że toksyczna relacja może stopniowo oddalać Cię od przychylnych Ci osób i gdy będziesz potrzebowała pomocy, to nie będziesz miała nikogo do kogo mogłabyś się o nią zwrócić.

5. On w Kłótniach Pokazuje Swoją Prawdziwą Twarz.

Toksyczna osoba każdy Twój sygnał, że coś jest nie tak, że coś Ci nie odpowiada traktuje jak atak na swoją osobę i zaczyna bronić się w najgorszy z możliwych sposobów próbując Cię jak najbardziej poniżyć, zranić używając przemocy słownej a nawet i fizycznej. Podczas kłótni pokazuje prawdziwego siebie bezwzględnego i egoistycznego. Dla niego kłótnia jest idealną okazją aby się na Tobie wyżyć i pokazać Ci kto jest ważniejszy i silniejszy. Takie sytuacje prowadzą do tego, że przestajesz mieć swoje zdanie. Powstrzymujesz się aby tylko nie wywołać kolejnej kłótni.

W zdrowym związku też zdarzają się kłótnie, ale obie strony starają się rozwiązać problem rozmawiając, argumentując i są skłonne do kompromisów.

6. Toksyczny Związek jest Niebezpieczny.

Toksyczne związki mogą prowadzić do izolacji społecznej i emocjonalnej. Mogą również powodować niepokój, depresje, choroby fizyczne, a nawet prowadzić do myśli i czynów samobójczych. Ignorowanie wyrządzonych szkód emocjonalnych i fizycznych odbija się na Twoim zdrowiu i funkcjonowaniu. Twoje złe samopoczucie emocjonalne, skrzętnie ukrywane wcześniej czy później da o sobie znać.

Gdy będąc w związku nie będziesz czuła się doceniana, kochana i szanowana, to po pewnym czasie stracisz miłość i szacunek do samej siebie, a tego na pewno nie chcesz. Zdecyduj się na radykalne zmiany, póki jeszcze masz na to czas i siłę.

7.Zawsze Zrzuca Winę na Ciebie.

Toksyczny partner potrafi tak pokierować każdą negatywną sytuacją lub zdarzeniem abyś Ty poczuła się winna. Nawet jeśli to on wciąż jest wobec Ciebie nie w porządku, manipuluje Tobą i Twoimi uczuciami, to potrafi zrzucić na Ciebie całą odpowiedzialność za to co złe. Nawet to, że na Ciebie krzyczy, ubliża Ci lub Cię uderzy też jest Twoją winą, bo to Ty go do tego sprowokowałaś. Ty jesteś ta zła, a on jest zawsze w porządku. On zrobi wszystko abyś straciła resztki szacunku do samej siebie i wiary, że będzie dobrze.

Toksyczny partner nigdy szczerze nie pogratuluje Tobie sukcesu, a jeśli coś znacznego osiągniesz, to najbardziej prawdopodobne jest to, że usłyszysz od niego stwierdzenie typu: ,,Beze mnie nic byś nie osiągnęła,, ...,,Udało Ci się tylko dzięki mnie,,.  On jest mistrzem manipulacji i wzbudzania poczucia winy, bo tylko w ten sposób może Cię kontrolować. Jedynym wyjściem jest zakończenie takiej relacji i uwolnienie się z toksycznego związku. 

  • Nikt nie powinien czuć się uwięziony i funkcjonować w poczuciu ciągłego zagrożenia emocjonalnego i fizycznego. Jesteś wyjątkowa niepowtarzalna i wspaniała, masz wiele do zaoferowania, a zawdzięczasz to samej sobie. Zasługujesz na kogoś wyjątkowego, kto widzi i kocha Cię dla Ciebie samej, a nie za to co możesz mu zaoferować. Jeśli Ty lub ktoś, kogo kochasz jest w toksycznym związku, musisz jak najszybciej zareagować i podjąć działanie, aby wydostać się z toksycznej lub potencjalnie niebezpiecznej relacji. Nie pozwól, aby ktoś inny zmuszał Cię do tego czego nie chcesz i traktował Cię w taki sposób, który rani Cię fizycznie i emocjonalnie.

Wszystkie relacje są pełen wzlotów, upadków i różnych emocji. Jeśli chcesz się dowiedzieć czy Twój związek rokuje pozytywnie czy negatywnie przeczytaj artykuł 11 Sygnałów, że Nadszedł Czas aby Zakończyć Związek.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć na czym polega budowanie partnerskiego związku i chcesz poznać Trzy Kroki do Szczęśliwego Związku to Kliknij TUTAJ i dowiedz się co już dzisiaj możesz zrobić, aby odnaleźć prawdziwą miłość.

About the Author

>

Sprawdź Czy Jesteś Gotowa Na Stały Związek   ZRÓB BEZPŁATNY TEST ---->>>>

x