7 Lekcji Wyciągniętych ze Zdrady. - Mars i Wenus

7 Lekcji Wyciągniętych ze Zdrady.

Dowiedziałaś się, że zostałaś oszukana, zdradzona?


Nieważne jak wspaniały, szczęśliwy czy też monotonny i niesatysfakcjonujący miałaś związek - w każdym z tych przypadków zdrada jest potężnym ciosem i zostawia ogromne poczucie rozczarowania na bardzo długo. Często poczucie zdrady uniemożliwia lub utrudnia wejście w kolejną relację.

Niewierność jest zaprzeczeniem miłości i wyklucza najważniejsze cechy udanego związku takie jak zaufanie, lojalność i szacunek.

Strachu przed zdradą doświadcza wielu kobiet i wiele z nich nie potrafi sobie poradzić z tym uczuciem.

Jeśli zdrada przytrafiła się również w Twoim związku i wciąż zastanawiasz się co mogło być jej przyczyną lub obwiniasz siebie, to przeczytaj ten artykuł.

1. Niewierność ma Niewiele Wspólnego z Wyglądem, Pieniędzmi, Wykształceniem, czy Statusem Społecznym.

Zdrada może przydarzyć się partnerom w każdym wieku niezależnie od statusu społecznego, materialnego czy wykształcenia. Niewierność też nie ma nic wspólnego z wyglądem i często zdrada dotyka atrakcyjnych kobiet, gdzie ich partner wybiera mniej atrakcyjną partnerkę. Kobiety bardziej obawiają się zdrady emocjonalnej, a mężczyźni wręcz odwrotnie bardziej obawiają się zdrady fizycznej. Z tej różnicy wynika też to, że mężczyzna nie widzi problemu w swoim jednorazowym skoku w bok i stąd jego tłumaczenia, że ,,to nie miało dla niego żadnego znaczenia,,. Niestety niedojrzali mężczyźni korzystają z nadarzającej się okazji mimo tego, że jak twierdzą bardzo kochają swoją partnerkę. Mężczyzna, który jeszcze nie dojrzał do prawdziwego partnerskiego związku najczęściej działa pod wpływem impulsu i temperamentu nie myśląc o konsekwencjach.

2. Jego Niewierność nie jest Twoją Winą.

To on zdradził i oszukał Ciebie, więc dlaczego czujesz się winna i w sobie szukasz powodów jego zdrady? Bardzo często jest tak, że kobieta bierze na siebie odpowiedzialność za kłamstwa i niewierność swojego partnera. Częściej takie myślenie prześladuje kobiety, które mają zaniżone Poczucie Własnej Wartości, czują się niepewnie i potrzebują ciągłej aprobaty mężczyzny. Po zdradzie uczucie niepewności i lęku nasila się, i co za tym idzie- zmniejsza się poczucie samoakceptacji. Masz prawo być zdezorientowana, nieufna, przestraszona i wściekła, ale nigdy nie bierz całej winy na siebie, nawet wtedy kiedy partner chce się oczyścić z zarzutów i sugeruje Ci, że jego zdrada to Twoja wina. Jego obroną jest atak i przerzucenie na Ciebie poczucia winy.

3. Zdrada Skłania do Przemyśleń.

Już dawno tak intensywnie nie rozmyślałaś o swoim związku jak po zdradzie. Zastanawiasz się co mogło być powodem niewierności i kłamstw. Często przyczyną zdrady są problemy leżące głęboko u podstaw związku. Może to być brak dobrej komunikacji pomiędzy partnerami i nieumiejętność wyrażania swoich emocji, miłości i potrzeb. Poczucie nudy, zaniedbania i monotonni może doprowadzić do kryzysu w związku i doprowadzić do zdrady. Kiedy Twoje oczekiwania nie zgadzają się z oczekiwaniami partnera, to jest to główną informacją na temat sensu dalszego funkcjonowania związku. W szczęśliwym i dobrze funkcjonującym związku rzadko dochodzi do zdrady, a okazje do niewierności zwykle przytrafiają się tym, którzy ich szukają.

4. Czy Widzisz Szansę na Odbudowanie Związku?

Jeżeli w Twoim związku zdrada zdarzyła się ten jeden raz, partner bardzo tego żałuje, to musisz podjąć decyzję czy chcesz definitywnie zakończyć związek, czy może jest szansa na naprawę relacji. Odbudowanie związku najlepiej zacząć od spokojnej i szczerej rozmowy z partnerem i uświadomienia sobie dlaczego doszło do zdrady. Oboje musicie się zastanowić czy jest jeszcze coś co was łączy i czy widzicie sens w dalszym wspólnym życiu. Jeśli dojdziecie do wniosku, że więcej was łączy niż dzieli, to warto przemyśleć całą sytuację i dokonać wyboru, który będzie dla was obojga najlepszy. Zastanów się, czy będziesz w stanie odbudować nadużyte zaufanie. Jeśli nadal Ci zależy na ratowaniu tego co kiedyś tak bardzo was łączyło, to może warto spróbować?

5. Druga szansa.

Wybaczyłaś, dałaś drugą szansę i starasz się zamknąć i zakończyć sprawę zdrady, ale wszystko ci o tym przypomina? Nie możesz na okrągło kontrolować partnera, czy też przy każdej okazji przypominać mu o niewierności, bo w ten sposób będziesz się tylko męczyć, a szansa na odbudowanie związku będzie malała z każdym dniem. Zdrada nie może też być pretekstem do manipulowania partnerem, wykorzystywania jego poczucia winy i wykorzystywania sytuacji zdrady do własnych bieżących celów. Strach przed ponowną zdradą jest w pełni zrozumiały, ale musisz dać swojemu partnerowi kredyt zaufania i szansę aby mógł się zmienić i naprawić, to co zostało zepsute.

6. Gdy nie ma czego ratować.

Czasami relacje między partnerami naturalnie wygasają i partnerzy szukają spełnienia gdzie indziej. Kiedy już nic was nie łączy, nie ma czego ratować i nawet zdrada partnera nie wywołuje zbyt silnych emocji, to należy się zastanowić czy warto tkwić w tak zimnym związku. Do ratowania związku po zdradzie potrzebna jest chęć i zaangażowanie obojga partnerów. Nie zawsze naprawianie tego co było ma sens. Przecież można stworzyć lepszy i trwalszy związek z inną osobą. Jeśli jakiekolwiek podjęte próby naprawy związku nie przynoszą żadnego efektu, to rozstanie i poszukanie szczęścia gdzie indziej może okazać się najlepszym wyjściem. Lepiej się rozstać niż dalej zdradzać, oszukiwać i ranić…

  • Jeżeli Twój związek się zakończył, chcesz się dowiedzieć na czym polega budowanie partnerskiego związku i chcesz poznać Trzy Kroki do Szczęśliwego Związku to Kliknij TUTAJ i dowiedz się co już dzisiaj możesz zrobić aby odnaleźć prawdziwą miłość.

7. Fundamentem związku jest wierność.

Jeśli zależy Ci na dojrzałym i udanym związku, to jego głównym fundamentem jest wierność. Ta cecha jest bardzo istotna jeśli zależy Ci na pozytywnych emocjach w związku. Zarówno kobieta jak i mężczyzna powinni unikać sytuacji w których ich wierność i wzajemna lojalność wystawiana jest na próbę. Najczęściej krótka chwila zapomnienia zamienia się w ogrom wyrzutów sumienia i zaczyna się lawina kłamstw. Wierność i dojrzałość emocjonalna pozwala świadomie dostrzec wartość związku i być bardziej odpowiedzialnym za wszystkie podejmowane decyzje jak również decyzję o tym, czy dopuścić się zdrady czy nie. Jeśli partnerami kierują pewne zasady, którym są wierni, to wiedzą oni o tym, że zdrada może doprowadzić do straty dużo większej niż zysk.

Dobrze funkcjonujący, zdrowy związek opiera się na obopólnym pragnieniu tworzenia czegoś razem, planowania wspólnej przyszłości, bycia razem i wzajemnego wspierania się nawet wtedy gdy nie jest łatwo.                                                                                                   Zdrada wprowadza do związku chaos, osłabienie wzajemnych relacji i daje powody do myślenia i radykalnych zmian. Trudności życiowe są lekcją dla waszego związku i tylko od was zależy, czy dobrze odrobicie tę lekcję. Pewność, że jesteś z odpowiednią sobą, którą kochasz, szanujesz i jesteś jej wierna jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu.

About the Author

>

Sprawdź Czy Jesteś Gotowa Na Stały Związek   ZRÓB BEZPŁATNY TEST ---->>>>

x