6 Kroków, które Pomogą Ci się Uwolnić z Toksycznego Związku.

6 Kroków, które Pomogą Ci się Uwolnić z Toksycznego Związku.

Każda toksyczna relacja ma negatywny, a nawet destrukcyjny wpływ na Twoją przestrzeń osobistą, spokój, rozwój i ogólne samopoczucie emocjonalne. Chociaż toksyczne relacje wywołują wiele szkód, to często bardzo trudno jest się od nich uwolnić. Jeśli jesteś niezadowolona ze swojej relacji, jeśli dynamika Twojego związku jest toksyczna i jesteś krzywdzona, to nadszedł czas aby wprowadzić zmiany i uwolnić się z toksycznego związku.

Jeśli masz problem z uwolnieniem się z toksycznej relacji lub po prostu nie wiesz od czego zacząć, spróbuj tego w Sześciu Krokach i daj sobie szansę na normalne życie:

Krok 1. Przemyśl i uświadom sobie, czy Twój związek działa na Ciebie destrukcyjnie?

Gdy w Twoim związku problemy stają się coraz poważniejsze, lub dzieje Ci się krzywda, to musisz przestać tłumaczyć to sobie, że: ,,tak ma być,,:; ,,to moja wina,,; ,,on się zmieni,,;,,to ostatni raz,, itp. Jeśli brzmi to znajomo, to poświęć chwilę, aby zastanowić się, jaki wpływ ma na Ciebie toksyczność związku, i dlaczego nadal tkwisz w takiej relacji. Czy uważasz, że nie masz wyboru? Czy boisz się zacząć wszystko od początku?

Często problemem leżącym u podstaw funkcjonowania w toksycznym związku jest niska samoocena lub strach przed porzuceniem. Tkwiąc w związku bez wzajemności negujesz swoje potrzeby i akceptujesz cierpienie jako naturalne następstwo związku. Musisz uwierzyć, że zasługujesz na więcej i że związek może dawać szczęście, spełnienie i bezpieczeństwo.

Krok 2. Ustanów zdrowe granice.

Teraz, gdy już uświadomiłaś sobie dlaczego trzymasz się tej relacji, nadszedł czas aby rozpocząć wprowadzanie własnych potrzeb w pierwszej kolejności. Toksyczny partner, który nie kontroluje swojego życia, uczuć i zachowań ma ogromna potrzebę kontrolowania swojej partnerki. Pozbycie się toksycznego partnera może być trudniejsze niż się spodziewałaś. Ale jest to możliwe na każdym etapie znajomości. Gdy ktoś nie szanuje Twoich granic teraz, to bardzo prawdopodobne jest, że nie będzie tego robił w przyszłości. Osiągnięcie dystansu jest procesem stopniowym. Daj sobie trochę czasu, uwagi i miejsca, aby skupić się na własnym dobrym samopoczuciu. Zadbaj o siebie i zrozum, że nie masz przymusu ciągłego usługiwania swojemu toksycznemu partnerowi. Gdy zajmiesz się sobą i będziesz czerpała z tego satysfakcję pokażesz swoją niezależność i siłę. Po ustaleniu nowych granic na pierwszym miejscu jesteś Ty i Twoje potrzeby, a reszta może zaczekać. Nadszedł czas, aby być dla samej siebie priorytetem, więc weź głęboki oddech i przejdź do kroku trzeciego.

Krok 3. Praktyka uważności.

Musisz być uważna na swoje odczucia, przemyślenia i podjęte decyzje zmian. Na początku, gdy zaczniesz nabierać dystansu do swojego związku możesz czuć się niespokojna lub zdenerwowana, ale takie uczucia są naturalne i to jest w porządku. Chociaż świadomość, dlaczego trzymasz się toksycznego związku jest pierwszym krokiem do przełamania toksycznego cyklu, zmiana nie stanie się z dnia na dzień.

W chwilach smutku czy samotności możesz chcieć powrócić do poprzedniego układu, ale ważne jest aby przetrwać takie chwile i dalej kontynuować swoje zamierzenia. Kiedy Twój umysł wraca do niespokojnych myśli o związku, obserwuj je uważnie i... pozwól im odejść. Skoncentruj się na swoim oddechu jest to świetny sposób, aby uspokoić umysł i przenieść swoją uwagę z powrotem do chwili obecnej. W praktyce, przekonasz się, że uważność, na to co dzieje się w Tobie i wokół Ciebie pozwoli mieć większą samoświadomość i akceptację, zwłaszcza w trudnych chwilach.

Krok 4. Określ co cenisz i czego potrzebujesz.

Zrób listę tego, co cenisz najbardziej w życiu i co sprawia, że czujesz się najbardziej spełniona. Pisząc swoje odpowiedzi aktywujesz swoje marzenia, cele i to co zawsze chciałaś zrobić, ale zapomniałaś lub nie mogłaś będąc w toksycznym związku. Twoje odpowiedzi pokażą Ci kierunek w którym powinnaś zmierzać od teraz. Gdy masz określony cel, to łatwiej Ci będzie uwolnić się od toksycznych zależności i podnieść swoje poczucie własnej wartości. Czym więcej masz zajęć i pasji tym mniej czasu poświęcasz na rozmyślanie i rozpamiętywanie. Możesz nawet zacząć robić coś zupełnie nowego, czego zawsze chciałaś spróbować ale nie miałaś na to czasu, lub nie spotkało się to z aprobatą twego partnera. Zadbaj o siebie fizycznie i mentalnie, da Ci to więcej energii i pewności siebie. To, gdzie teraz skierujesz swoją energię życiową zależy tylko od Ciebie.

Krok 5. Spędzaj czas z bliskimi.

Będąc w toksycznej relacji bardzo prawdopodobne jest to, że zaniedbałaś inne relacje. Teraz nadszedł czas, aby odnowić i poprawić swoje relacje z rodziną, znajomymi, przyjaciółmi...

Spędzając swój czas z bliskimi lub zajmując się swoimi pasjami stworzysz dodatkowy dystans, poczujesz wsparcie i uspokoisz nękające Cię myśli. Spędzanie czasu z ludźmi, którzy Cię kochają i cenią nie będzie tylko ulgą, ale rozpocznie proces zmian i uzdrawiania, poczujesz jakie to uczucie być traktowaną z szacunkiem, na jaki zasługujesz. Możesz też poprosić swoich przyjaciół, aby pomogli Ci przetrwać te trudne chwile i odzyskać równowagę.

Krok 6. Zakończ toksyczny związek.

Zrób coś dla Ciebie, bo jesteś tego warta. Spróbuj czegoś nowego, skup się na sobie, ale najpierw zakończ toksyczny związek. Gdy już zdecydujesz się na rozmowę z partnerem na temat zakończenia związku, to najlepiej będzie jak zrobisz to w miejscu publicznym. Ty będziesz się czuła bezpieczniej, a on wśród innych ludzi powstrzyma się od wybuchu emocji. Poprzyj swoją rozmowę argumentami, a po powrocie do domu zablokuj swojego byłego partnera w mediach społecznościowych, aby nie narażać się na jego komentarze, prośby czy też groźby.

Jeśli boisz się rozmowy w cztery oczy, możesz napisać list z wyjaśnieniem, ale upewnij się, że partner przeczyta list w samotności. Teraz potrzebna będzie Twoja silna wola, aby nie ulec swojemu partnerowi gdy będzie Cię prosił o ostatnią szansę. Bądź silna i wytrwała, zakończ kategorycznie coś, co dawno wymagało zakończenia i otwórz się na to co nowe.

Pozwalając sobie na niezdrowe relacje i nic z tym nie robiąc, godzisz się na niepotrzebny stres, lęk, poczucie winy, zwątpienia i smutku.

Zasługujesz, aby otaczać się ludźmi, którzy akceptują cię bezwarunkowo, wspierają Twoje plany, zachęcają do realizacji marzeń, a Ty czujesz się szczęśliwsza będąc wśród nich. Nie czekaj aż zmiany same przyjdą do Ciebie, bo każda chwila jest cenna.

Radykalnie odcinając się od toksycznej relacji wysyłasz ważną wiadomość do samej siebie. Mówisz: "Mam wartość." Stajesz się dla siebie ważna, bo już wiesz, że nikt inny nie może naruszać Twojego Poczucia Własnej Wartości.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak poprawić Poczucie Własnej Wartości, na czym polega budowanie partnerskiego związku i chcesz poznać Trzy Kroki do Szczęśliwego Związku to Kliknij Tutaj i dowiedz się co już dzisiaj możesz zrobić, aby odnaleźć prawdziwą miłość.


About the Author

>

Sprawdź Czy Jesteś Gotowa Na Stały Związek   ZRÓB BEZPŁATNY TEST ---->>>>

x