5 Głównych Cech, Które Powinien Posiadać Twój Partner - Mars i Wenus

5 Głównych Cech, Które Powinien Posiadać Twój Partner

Wszystkie kobiety zastanawiają się jaki powinien być ich wymarzony partner i jakie powinien posiadać cechy. Ty też na pewno masz sprecyzowane oczekiwania względem swojego mężczyzny. Współczesne kobiety wysoko podnoszą poprzeczkę swoich oczekiwań i są często wybredne w wyborze partnera.

Czy szukanie ideału ma sens i jaką masz szansę na znalezienie swojego ideału? Ile razy zdarzyło Ci się skreślić mężczyznę tylko ze względu na jego słabości lub złe nawyki, takie jak: nie zakręcona tubka pasty do zębów czy też nadmierny zachwyt kultowym Jamesem Bondem? Ile razy jego słabości wpłynęły na to, że nie pozwoliłaś sobie na lepsze poznanie swojego wybranka?

Nie zdążyłaś jeszcze zobaczyć jaki jest naprawdę, nie dowiedziałaś się, że zajmuje się wolontariatem, w każdą niedzielę zaprasza babcię na obiad, pomaga młodzieży w ośrodku wychowawczym czy też prowadzi fundację na rzecz innych. Ty już go skreśliłaś, bo nie zakręcił tubki z pastą!

Przeprowadzając sondę i zadając wielu kobietom pytanie: Jakie cechy powinien mieć prawdziwy mężczyzna? uzyskaliśmy odpowiedzi wśród których 5 cech kobiety podawały najczęściej:

 Tweetnij 

1. Zaradny i odpowiedzialny

Kiedy mężczyzna jest zaradny i potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji to kobieta czuje się przy nim bezpiecznie i spokojnie. Mając przy sobie takiego mężczyznę nie musisz martwić się o wymianę koła, mijający termin kredytu, czy tym, że nie starczy wam pieniędzy do ,,pierwszego,,. Odpowiedzialny mężczyzna zawsze wie co ma robić, jest świadomy tego co się wokół niego dzieje i ponosi konsekwencje swoich decyzji.

Zaradny i odpowiedzialny mężczyzna nie będzie uciekał od problemów i obowiązków, a wręcz przeciwnie, Tobie również pomoże odnaleźć się w trudnej sytuacji.

2. Potrafi uczyć się na własnych błędach

Nie chodzi o to, aby mężczyzna nie popełniał żadnych błędów, ale o to aby się na nich uczył, wyciągał wnioski i czerpał doświadczenia. Taki mężczyzna nie będzie unikał rozwiązywania problemów i siedział z założonymi rękami, ale będzie działał nawet wtedy gdy boi się konsekwencji jakie mogą z tego działania wyniknąć. Pokonywanie codziennych trudności i zmagań uczy podejmowania decyzji, ale też pokory.

Mężczyzna, który potrafi uczyć się na własnych błędach i docenić tę naukę nie podda się po pierwszych niepowodzeniach ale będzie wytrwały w swoich działaniach i dążeniach. Największe umysły świata doświadczały wielu niepowodzeń zanim osiągnęły sukces. Błędów nie popełnia tylko ten, co nic nie robi.

3. Potrafi śmiać się z siebie

Życie momentami może być trudne, ale będzie jeszcze trudniejsze, gdy wszystko bierze się zbyt poważnie. Dlatego ważny jest dystans i umiejętność traktowania siebie z uśmiechem i przymrużeniem oka. Czasem gdy Twojemu mężczyźnie coś pójdzie nie tak, a on potrafi śmiać się z siebie i z całej sytuacji- wszystko zaczyna wyglądać lepiej.

Potraktowanie siebie z lekkością i humorem przyniesie szybsze i lepsze rozwiązania zaistniałych sytuacji niż poważne zamartwianie się wszystkim i branie siebie zbyt serio.

4. Potrafi być hojny

Może to banał, ale kobiety uwielbiają zakupy, buty, kwiaty, sukienki, biżuterię i lubią być rozpieszczane przez swojego mężczyznę. Niestety nie zawsze świeże bułki z piekarni za rogiem, czy własnoręcznie złowiona ryba wystarczą, kobieta zwraca uwagę czy mężczyzna jest dla niej hojny, czy też może jest snobem.

Mężczyzna powinien być na tyle niezależny w kwestiach finansowych by dawać poczucie bezpieczeństwa i móc od czasu do czasu rozpieszczać swoją kobietę. Kobiety zwracają uwagę na pozycję mężczyzny nie tylko dlatego, aby czerpać profity z jego hojności, ale głównie dlatego, że myślą o przyszłości i o tym czy partner będzie w stanie zadbać o swoją przyszłą rodzinę i dom. Kobiety szukają mężczyzn, którzy także będą hojnie poświęcać im swój czas i uwagę.

5. Kieruje się empatią

Kobiety cenią mężczyzn kierujących się empatią i współczuciem. Zdolność do zrozumienia innych osób i ich emocji to bardzo ważna cecha, która odsłania prawdziwe oblicze mężczyzny.

Mężczyzna, który potrafi okazywać pozytywne emocje i rozumie położenie innych osób będzie potrafił uczuciowo identyfikować się z otaczającymi go ludźmi i na pewno bez problemu będzie potrafił zrozumieć swoją partnerkę. Ogólnie można na niego liczyć w każdej sytuacji. Kobieta doceni mężczyznę wyrozumiałego, otwartego i dojrzałego i chętnie poświęci mu swój czas.

Gdzieś jest Twój wspaniały mężczyzna, ale Ty musisz dać mu szansę aby pokazał Ci jaki jest naprawdę. Na to potrzeba odrobiny zaufania, chęci i czasu. Może nie znajdziesz filmowego ideału, ale masz szansę znaleźć mężczyznę, któremu do ideału jest całkiem blisko.

Kobiety chcą po prostu czuć się bezpiecznie przy boku swojego mężczyzny i wiedzieć, że mogą na nim polegać w różnych okolicznościach i sytuacjach. Dla każdej z nas całkiem inne cechy mają większe lub mniejsze znaczenie, ale najważniejsze aby zalety przewyższały wady. Rycerz na białym koniu to mit, jednak warto marzyć, bo jak wiadomo marzenia lubią się spełniać w najmniej oczekiwanych momentach.

About the Author

Mark Hubert Kamerton jest psychologiem transpersonalnym, life coachem i trenerem rozwoju osobistego. W ciągu ostatnich kilkunastu lat udzielił setki prywatnych sesji coachingowych dla kobiet, mężczyzn i par.

>

Sprawdź Czy Jesteś Gotowa Na Stały Związek   ZRÓB BEZPŁATNY TEST ---->>>>

x