15 Negatywnych Nawyków, które Psują Relacje. - Mars i Wenus

15 Negatywnych Nawyków, które Psują Relacje.

Romans, relacja czy związek, to nie tylko ,,Pudełko Czekoladek na Walentynki,,. Satysfakcjonujący związek może również sprawić, że partnerzy czują się szczęśliwi i pełni energii. Należy jednak pamiętać, że udane relacje to nie tylko cudowne i magiczne chwile - zdrowe partnerstwo wymaga komunikacji, szacunku i mnóstwa dobrych nawyków od obu stron, jak również radzenia sobie z problemami. Więc kiedy spotykasz kogoś szczególnego, unikaj prześledzenia go na Facebooku do kilku lat wstecz, nie każdy pokazuje na społecznym forum jaki jest naprawdę. Większość osób działa asekuracyjnie i nie lubi się uzewnętrzniać publicznie.

Nie ma kogoś takiego jak ,,idealna osoba,,- więc należy się spodziewać kogoś, kto tak jak Ty ma wady i zalety. Proponuję skupić się na zaletach, a wtedy wady zejdą na drugi plan. Przynajmniej na początku znajomości, zanim nie poznasz drugiej osoby bliżej.

Gdy Wasz związek lub bliska relacja nabierają tempa i stają się dla Was ważne, powinniście skupić się na tym aby nie popełniać błędów, które mogą zaszkodzić Waszej relacji.

1. Wytykanie Wad.

Jeśli częściej skupiasz się na wadach niż na zaletach partnera musisz to jak najszybciej zmienić. Partner, który wciąż słyszy, że jest do niczego nie będzie szczęśliwy w związku i wcześniej czy później odejdzie. To bardzo frustrujące i męczące gdy ktoś z kim jesteś Cię nie docenia, a wręcz przeciwnie wytyka Ci każdą Twoją wadę i nie widzi Twoich zalet.

2. Częste Kłótnie.

Gdy w Twoim związku kłótnie stają się regularne i wywołane błahymi powodami, zaczynają go niszczyć. Jeśli czujesz, że rozmowa z partnerem zmierza w niebezpiecznym kierunku, lub widzisz u partnera pierwsze objawy nadciągającej kłótni postaraj się zmienić temat, lub wyjdź na chwilę aby odetchnąć, złapać dystans i wróć gdy uspokoisz swoje emocje. Rozmowa będzie bardziej konstruktywna, gdy zostanie przeprowadzona spokojnie i z dobrym nastawieniem.

3. Krytyka w miejscach publicznych.

Każdy w mniejszym lub większym stopniu jest wrażliwy na krytykę. Krytykując swojego partnera w miejscu publicznym, wśród innych ludzi możesz go bardzo zawstydzić i spowodować, że będzie mu przykro i stopniowo coraz rzadziej będzie chciał z Tobą wychodzić. Osoby wokół was też poczują się skrępowane taką sytuacją. Pokazywanie wyższości jednej ze stron nie wróży dobrze waszemu związkowi. Związek to partnerstwo! Wasze prywatne sprawy powinny być załatwiane w cztery oczy, a nie na forum publicznym.

4. Konflikty i pretensje.

W każdym związku zdarzają się spory i konflikty, ważna jest jednak umiejętność korzystania z kompromisów dla dobra związku. Nierozwiązane konflikty mogą narastać powodując lawinę żalu i pretensji, dlatego wszystkie problemy należy rozwiązywać na bieżąco. Wywoływane zbyt często konflikty i pretensje osłabiają zaufanie partnerów względem siebie. Każdy nierozwiązany problem powoduje, że więzi w związku stają się słabsze.

5. Zła Komunikacja.

Jeśli coś jest nie tak, nie licz na to, że Twój partner będzie czytał w Twoich myślach. Gdy masz coś ważnego do powiedzenia lub pojawia się problem musisz się nauczyć o tym mówić i przedstawiać swój punkt widzenia. Mówienie o swoich potrzebach i odczuciach buduje więź i zaufanie między partnerami. Jeśli ciężko jest Ci o czymś powiedzieć swojemu partnerowi to napisz do niego List. Papier wytrzyma wszystko! Pamiętaj o tym, aby List był napisany odręcznie, a nie elektronicznie jako wiadomość E-Mail.

6. Nieumiejętność Wybaczania.

Wszyscy popełniają błędy, a długie trzymanie urazy i obrażanie się mogą nie tylko zaszkodzić Twojej relacji, ale też spowodować niepotrzebny stres i złe samopoczucie. Wybaczanie jest bardzo ważnym aspektem w związku, czym szybciej to sobie uświadomisz tym łatwiej Ci będzie układać wspólną przyszłość. Czasami wybaczenie przychodzi bardzo trudno, ale działa oczyszczająco zarówno dla osoby potrzebującej wybaczenia jak i osoby wybaczającej. Na początku jest ciężko i trudno jest od razu ponownie zaufać, ale czas leczy rany i trzeba być dobrej myśli.

7. Ciche dni.

Ciche dni są następstwem kłótni, konfliktów lub niedomówień, gdzie para potrafi się do siebie nie odzywać przez kilka lub kilkanaście dni. Jest to sytuacja bardzo męcząca dla obu stron, ale trzeba ją jak najszybciej przerwać i zrobić pierwszy krok do rozwiązania problemu. Czym dłużej się do siebie nie odzywacie tym trudniej wam będzie ze sobą porozmawiać. Milczenie niczego nie naprawi. Pokaż, że zależy Ci na rozwiązaniu problemu i wyjdź z inicjatywą spokojnej, szczerej rozmowy.

8. Bałaganiarstwo.

Gdy mieszkacie razem, to bałaganiarstwo może być jednym z gorszych nawyków, który uprzykrza wspólne życie. Brudne talerze, porozrzucane ubrania, nieodkładanie rzeczy na miejsce, mogą każdego wyprowadzić z równowagi. Wspólne dbanie o przestrzeń mieszkalną wokół siebie jest bardzo ważne, a warunkiem jest obustronne zaangażowanie. Dbanie o porządek to bardzo pozytywny nawyk, którego można się nauczyć. Przyjemniej jest przebywać z ukochana osobą w uporządkowanym, czystym mieszkaniu.

9. Życie Online.

Korzystanie z internetu jest świetnym sposobem pozostawania w kontakcie, gdy jesteście od siebie oddaleni, wyjeżdżacie w delegację lub jesteście ze sobą w związku na odległość. Jednak gdy jesteście ze sobą na co dzień, to ciągłe przesiadywanie przy komputerze i sięganie co chwilę po telefon znacznie zakłóca osobisty kontakt, bliskość i intymność. Gdy poświęcasz więcej czasu Facebookowi i rozmowom telefonicznym niż partnerowi, to on może poczuć się zlekceważony i zaniedbany. Zanim więc zaczniesz wrzucać kolejne zbędne zdjęcia na Facebooka z komentarzem co jadłaś na śniadanie, czy co kupiłaś w sklepie, to zastanów się czy nie lepiej w tym czasie wybrać się na spacer lub pojeździć na rowerze ze swoim partnerem i spędzić czas bardziej kreatywnie 🙂

10. Brak Wspólnych Posiłków.

Jedzenie w biegu, przed telewizorem czy przy komputerze trudno nazwać posiłkiem. Jeśli dotąd jadaliście w biegu lub co popadnie, to czas to zmienić. Kupcie wygodny stół i dwa krzesła i wprowadźcie dobry nawyk wspólnego gotowania i wspólnego spożywania posiłków. Wspólne posiłki przyczyniają się do tworzenia silniejszych więzi między partnerami. Nawet jeśli jesteś zapracowany i masz napięty grafik, to postaraj się zaplanować przynajmniej dwa razy w tygodniu wspólny posiłek, bez pośpiechu i telefonów z pracy.

11. Skupianie się Tylko na Samym Sobie.

Zdrowy egoizm nie jest zły jeśli chodzi o samorozwój czy osiąganie wyznaczonych celów. Jego nadmiar jednak prowadzi do tego, że relacje z partnerem są zachwiane. Gdy nie ma balansu pomiędzy dawaniem a braniem, to nie można mówić o szczęśliwym partnerskim związku. Egoizm jednego partnera wzbudza w drugim poczucie odrzucenia, złości i irytacji. Gdy partner myśli tylko o sobie i dąży do osobistego szczęścia, to pomija, to co najważniejsze w związku- budowanie wspólnej przyszłości i partnerskiego związku.

12. Zazdrość.

Kiedy dwoje ludzi chce, aby ich związek dobrze funkcjonował to, zaufanie jest kluczem. Gdy masz zaufanie do partnera i szanujesz jego prywatność, to sama czujesz się bezpiecznie w związku. Częste wątpienie w intencje partnera może być objawem większego problemu: niepewności wspólnej relacji i wspólnej przyszłości. Partnerzy narażeni na chorobliwą zazdrość partnera żyją w ciągłym strachu, aby nie narazić się na pretensje i napady zazdrości współpartnera. Pamiętaj, że bez zaufania nie ma szczęśliwego związku!

13. Brak Czasu dla Partnera.

Czy jesteś zbyt zajęta, aby poświęcić trochę czasu na zabawę, relaks czy wyjazd na urlop z partnerem? Rutyna w związku nie wróży nic dobrego, dlatego warto wyrobić w sobie nawyk spontanicznego korzystania i inicjowania wspólnych chwil na zabawę i korzystanie z życia. Gdy się bawisz, relaksujesz i miło spędzasz czas, to powraca uśmiech na Twojej twarzy. Traktowanie życia zbyt serio i zamykanie się w sztywnych schematach prowadzi do zaniku więzi między partnerami.

14. Porównywanie.

Nawyk ciągłego porównywania wyglądu i zachowania swojego partnera do EX jest przyczyną rozpadu wielu związków. Częste przywoływanie przyszłości i chwil spędzonych ze swoim EX wywołuje w współpartnerze uczucie odrzucenia i braku akceptacji. Jeśli chcesz aby Twój związek rozwijał się i ewoluował w dobrym kierunku, to musisz oczyścić przeszłe relacje, zamknąć je i skupić się na teraźniejszości i przyszłości. Dla osoby, z którą jesteś w związku i którą kochasz ciągłe porównywanie do EX jest bardzo przykre i może spowodować między wami wiele konfliktów.

15. Kłamstwa.

Kłamstwa, oszustwa, kombinowanie łatwo ,,wchodzą w krew,, i skutecznie niszczą związek. Każde kłamstwo pociąga za sobą następne kłamstwo i tak niszczy się zaufanie w związku. Kłamstwa wcześniej czy później wyjdą na jaw, dlatego najgorsza prawda jest lepsza niż najlepsze kłamstwo. Naucz się szczerze rozmawiać ze swoim partnerem, nawet jeśli się z Tobą nie zgodzi, to masz szansę na przedstawienie swoich argumentów i osiągnięcie kompromisów, a wypowiedzianych kłamstw nie da się cofnąć. Każde kłamstwo osłabia związek, zaufanie i wywołuje poczucie winy.

Tak jak każdy nałóg, złe nawyki w związku mają wpływ na relacje partnerów i mogą prowadzić do rozpadu związku. Gdy z pozoru niewinne nawyki przeradzają się w przyzwyczajenia, to w związku narastają frustrujące sytuacje i z biegiem czasu coraz trudniej jest wam być ze sobą. Każdy zły nawyk można zastąpić dobrym nawykiem, wystarczy tylko tego chcieć i poświęcić temu odpowiednią ilość czasu. Tak jak złe nawyki dzielą partnerów, tak dobre nawyki łączą relacje i są świetnym fundamentem do budowania wspólnej przyszłości.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć na czym polega Budowanie Partnerskiego Związku i chcesz poznać Trzy Kroki do Szczęśliwego Związku to Kliknij Poniżej, zapisz się na bezpłatny Mini- Kurs dla Kobiet i dowiedz się co już dzisiaj możesz zrobić, aby odnaleźć prawdziwą miłość i jak budować szczęśliwy związek.

About the Author

>

Sprawdź Czy Jesteś Gotowa Na Stały Związek   ZRÓB BEZPŁATNY TEST ---->>>>

x