Kiedy jest Czas, aby Zakończyć Związek? Poznaj 11 Sygnałów. - Mars i Wenus

Kiedy jest Czas, aby Zakończyć Związek? Poznaj 11 Sygnałów.

  • Czy jesteś w związku w którym wasza wspólna przyszłość jest niejasna?
  • Czy macie problemy z komunikacją i wyrażaniem emocji?
  • Czy czujesz, że nadszedł czas, aby pójść dalej?

Jeśli utknęliście w związku, który nigdzie nie prowadzi, a wasze wspólne plany i cele gdzieś się rozmyły, zastanów się czy jest sens dalej to ciągnąć. Gdy żyjecie obok siebie, a nie ze sobą i czujesz się jak w życiowej ,,poczekalni,, to czas to zmienić.

Jeśli jesteś w związku w którym wieje chłodem, być może nadszedł czas, aby pójść dalej. Przeczytaj 11 głównych sygnałów, które uświadomią Ci kiedy należy zakończyć relację, aby dłużej nie tracić cennego czasu.

1.Częściej Żyjesz Wspomnieniami niż Teraźniejszością.

Czy często wspominasz lub odtwarzasz szczęśliwe chwile z przeszłości, spędzone ze swoim mężczyzną, aby utwierdzić się w przekonaniu, że jest wam ze sobą dobrze? Jeśli używasz wspomnień jako powodów, aby kontynuować ten związek to znak, że w chwili obecnej nic między wami się nie dzieje, dlatego żyjecie przeszłością. Jest to niebezpieczne, ponieważ nie odzwierciedla rzeczywistego stanu relacji. Ten związek już przestał być dla was bodźcem do działania.

Wcześniejsze wspomnienia powinny pozostać w pamięci, ale nie jako główny powód tego, że jesteście razem.

2. Gdy Związek Przynosi Więcej Bólu niż Radości.

Zdarza się, że masz tendencję do bycia zaślepioną przez szczęśliwe chwile jakie miały miejsce w waszej relacji. Do tego stopnia, że zapominasz o wszystkich rozczarowaniach i nieszczęściach jakie dostarcza Ci ten związek. Jeśli będąc z partnerem częściej jesteś sfrustrowana, niezadowolona i czujesz się samotna, to oznacza, że możecie być nieodpowiednimi osobami dla siebie.

Relacja partnerska powinna dawać wam poczucie, że jesteście jednością i obdarzacie się miłością i szczęściem. Jeśli będąc z drugą osobą w związku, częściej niż radość odczuwasz ból i smutek, to coś jest nie w porządku.

3. Wasz Związek to Ciągłe Kłótnie i konflikty.

Kiedy napięcie związane z ciągłymi kłótniami i konfliktami narasta to wpadacie w błędne koło ciągłych narzekań, oceniania i wytykania swoich wad. Atakujecie siebie z byle powodu, nie szukacie kompromisów i nie próbujecie szukać rozwiązania. Walczycie ze sobą słownie i emocjonalnie, a wypowiedziane słowa na długo zapadają w pamięci powodując rozczarowanie i ból.

Jeśli nie potraficie się powstrzymać, wziąć głębokiego oddechu i poszukać rozwiązania to powinniście się zastanowić czy jest sens trwać w takim związku. Zastanów się co dla Ciebie jest ważniejsze: być blisko siebie, czy mieć rację?

4. Gdy On Chce Zmienić Ciebie, a Ty Chcesz Zmienić Jego.

Najprawdziwszą formą miłości jest miłość bezwarunkowa. Twój partner nie powinien oczekiwać, abyś zmieniała się dla jego lepszego samopoczucia, chyba że jest to dla Twojego dobra (jak rzucenie palenia lub rozpoczęcie zdrowszego odżywiania). W wielu związkach partnerzy chcą zmieniać siebie nawzajem nie widząc swoich własnych wad. Jeśli chcesz zmian zawsze zacznij od siebie.

Jeżeli partner chce zmienić Twój sposób ubierania, myślenia, poglądy czy zachowanie to znaczy, że nie odpowiadasz mu taka jaka jesteś i Ty będąc sobą nigdy nie sprostasz jego wymaganiom.

5. Brak Komunikacji.

Na początku znajomości nie mogliście się nagadać, mieliście wiele wspólnych tematów i rzeczy do omówienia, prowadziliście długie rozmowy o planach, przyszłości i dzieliliście się ze sobą tym co czujecie. Nagle coś zaczęło się zmieniać i wypalać. Od dłuższego czasu nie potraficie ze sobą rozmawiać, rozmowa najczęściej prowadzi do kłótni lub rozmawiacie tylko na temat pogody, rachunków lub kto ma wynieść śmieci.

Kiedy w waszym związku brakuje komunikacji i spójności, to jest to pierwszy poważny sygnał mówiący o waszym niedopasowaniu lub zaistniałym w związku kryzysie.

6.Dokonałaś Nieodpowiedniego Wyboru.

Nie zawsze wybierając partnera dokonujesz odpowiedniego wyboru i wybierasz go z odpowiednich powodów. Często kiedy mija pierwsze zauroczenie okazuje się, że wasze uczucia słabną i uświadamiasz sobie, że wybrałaś nieodpowiednią osobę. Ktoś kto Cię inspirował nagle utracił swoje pasje i stał się nudny, ktoś kto wspaniale rozwijał się zawodowo nagle stracił pracę i siedzi na zasiłku, ktoś z kim seks i pożądanie były na wysokim poziomie przestał zaspokajać Twoje pragnienia i przestał się Tobą interesować.

Jeśli wpadliście w rutynę i macie fałszywe poczucie bezpieczeństwa, to wasza relacja zmierza ku końcowi. Lepiej jak najszybciej to przerwać, niż za kilka lat zdać sobie sprawę, że zmarnowało się swoje życie w związku z nieodpowiednim dla siebie partnerem.

7.Jesteś Jego Cieniem.

Z biegiem czasu podporządkowałaś się swojemu partnerowi i czujesz się jakbyś mieszkała w klatce. On realizuje swoje plany, pasje i spełnia się zawodowo a Ty żyjesz w jego cieniu i czujesz się coraz mniej wartościowa. Trwanie w takim związku może prowadzić do załamania i depresji. Twój partner nie jest świadomy tego co się dzieje, bo jego życie rozkwita, dla niego wszystko jest w porządku, a jeśli mówisz mu: ,,że tak dłużej nie może być, że chcesz to zmienić,,-to on tego nie rozumie i uważa że się czepiasz.

Związek, gdzie usatysfakcjonowana jest tylko jedna strona nie jest związkiem partnerskim i trzeba jak najszybciej podjąć decyzję o radykalnych zmianach, nawet jeśli ma to oznaczać rozstanie.

8.Macie Różne Oczekiwania.

Wydawałoby się, że oboje oczekujecie tego samego, partnerstwa, miłości, akceptacji, zrozumienia czy wsparcia. Kiedy jednak patrzysz na swoją rzeczywistość okazuje się, że macie całkiem inne oczekiwania. On uważa, że w waszym związku wszystko jest ustalone: on zarabia pieniądze, a Ty zajmujesz się domem, a Ty chcesz związku partnerskiego. W takiej sytuacji ciągłe ustępstwa i problem ze znalezieniem kompromisu będą na dłuższą metę męczące dla was obojga.

Gdy różnice między wami narastają i sprawiają, że trudność sprawia wam bycie razem i budowanie wspólnego związku, to może się okazać, że jest to jeden z sygnałów prowadzących do rozstania.

9.Traktuje Cię jak Służącą.

Dbasz o dom, posiłki, robisz zakupy, sprzątasz i podajesz mu wszystko pod nos? To nie jest partnerski związek gdy jedna osoba usługuje drugiej i w waszej relacji brak jest podziału obowiązków. Jeśli wpadłaś w rutynę i stało się dla Ciebie naturalne podawanie kapci, piwa i obiadu swojemu partnerowi, gdy ten najczęściej zalega na kanapie z pilotem w ręku, to powinnaś się jak najszybciej otrząsnąć i spojrzeć z dystansu czy o taki związek Ci chodziło, czy o tym marzyłaś?

Przecież Twój mężczyzna też umie włączyć odkurzacz, może złożyć pranie czy też przygotować kolację przy świecach. Jeśli odmówi, sprawa jest jasna. Gdy Ty tego nie przerwiesz to nic się nie zmieni.

10. Pojawia się Zdrada lub Romans.

Zdrada lub romans partnera jest bardzo trudną próbą dla związku. Niszczy zaufanie i poczucie bezpieczeństwa budowane przez lata. Odkrycie zdrady sprawia, że Twój cały świat się wali. Jeżeli uważasz, że nie potrafisz lub nie chcesz wybaczyć, bo stało się to kolejny raz, to zaufaj swojej intuicji. Jeśli czujesz, że nie ma czego ratować, to nie rób tego na siłę i wbrew sobie. Jeżeli wcześniej wybaczyłaś już nie jedną zdradę, to Twój partner może uważać, że skoro udało się raz czy dwa, to uda się i za trzecim razem.

Wybaczając kolejny raz dajesz mu przyzwolenie na dalsze oszukiwanie Ciebie. Jeśli on za pierwszym razem nie zrozumiał swojego błędu i tego ile może stracić, to nie jest Ciebie wart.

11. Przemoc Emocjonalna i Fizyczna.

Związek w którym pojawia się przemoc emocjonalna lub fizyczna jest związkiem bez przyszłości. Często jest tak, że ogromne zaangażowanie partnerów w związek powoduje nieświadome umniejszanie problemu przemocy i ,,zamiatanie go pod dywan,,. Przecież tyle was łączy, wspólnie przeżyte lata, kredyt, dzieci, dom- więc godzisz się na przemoc dla dobra tego wszystkiego, dla dobra rodziny. Będąc w takim związku w pewien sposób godzisz się na przemoc, nie chcesz tego ale w tym tkwisz- latami. Obniża się Twoje poczucie własnej wartości i wstydzisz się szukać pomocy, lub boisz się to przerwać. Życie w ciągłym strachu niszczy Ciebie od środka, tylko Ty możesz zrobić coś, aby to przerwać.

Emocjonalny ból choć nie jest widoczny jest o wiele trudniejszy do uleczenia niż ten fizyczny. Żadna przemoc nie jest usprawiedliwiona. Pojawienie się przemocy powinno być jednoznaczne z przerwaniem związku.

Każdy związek powinien być jak zgrany duet i ewoluować wraz z upływem czasu. Kiedy dajecie sobie wsparcie uwagę i miłość to wasz związek umacnia się i czujecie się w nim bezpieczni. Gdy związek ma mocne fundamenty i oboje jesteście zaangażowani, to żaden konflikt nie będzie w stanie poróżnić was do tego stopnia, abyście nie umieli znaleźć rozwiązania i poradzić sobie w trudnej sytuacji. Jeśli jednak czujesz, że z wielu powodów Twój związek nie jest taki jakiego oczekiwałaś, to pozwól sobie, aby zrobić krok naprzód i przerwij tę relację. Daj sobie szansę na szczęśliwą przyszłość u boku kogoś, kto doceni Cię taką jaka jesteś, będzie o Ciebie dbał i Wspierał Twój rozwój. Ty również masz szansę na szczęśliwy związek.

  • Jeżeli chcesz się dowiedzieć na czym polega budowanie partnerskiego związku i chcesz poznać Trzy Kroki do Szczęśliwego Związku to Kliknij  TUTAJ i dowiedz się co już dzisiaj możesz zrobić, aby odnaleźć prawdziwą miłość.

About the Author

>

Sprawdź Czy Jesteś Gotowa Na Stały Związek   ZRÓB BEZPŁATNY TEST ---->>>>

x